عید قربان

سلام به دوستای خیلی گلم نیشخند امسال اولین روز برفی برامون همراه با یه خبر خیلی خوب بود که جفتمونو خیلی خوشحال کرد و خدا رو یه عالمه شکر کردیم . حالا خبرش چی بود بماند و مهم نیست ولی وقتی بعد از منتظر بودن یه کاری که چی میشه و چی نمیشه اون آقاهه خبر داد که هیچ مشکلی وجود نداره و همه چی درسته، خیلی برامون خوشحال کننده بود . 

ما چهارشنبه رفتیم شمال و دیشب  ساعت یک رسیدیم  برای همین من صبح تا الان چشمام یکی باز یکی بسته ست.ولی خدا رو شکر خوب بود و حسابی به همه مون خوش گذشت . الانم از اون موارد استثناست که  تا ساعت شش باید تو شرکت باشم چون یه از خدا بیخبر که باهاش جلسه داریم گفته فقط اون ساعت میتونم بیام و من  دلم میخواد به همه پیشنهاد بدم که وقتی اومد جمع بشیم و بزنیمش که ناز میکنه میگه این موقع میام !!!!

از خوبیهای شمال رفتن این بود که موقع رفتن با اینکه تاریک بود ولی از اون برف سفیییید که نمیشد گذشت و بالاخره با روشن گذاشتن چراغ ماشین آی برف بازی کردیم آی برف بازی کردیم دیگه انرژی های نهفته به دلیل برف بازی نکردن  در وجود هر چهارتاییمون تخلیه شدنیشخند بعد اردوان هم این وسط به یه نتایج مهمی رسید!!! چون  شدییییدا جیییش داشت و یه وسواس خاصی هم داره یه وجبی که در اینگونه مواقع باید بره یه جای  دورتر و خلاصه چراغ قوه به دست بردمش اونطرف تر و اردوان هم با نیشششش یه متر باز به یه کشفیاتی رسید و اونم این بود که جیییش ش برفو سوراخ میکنهابله

تو رو خدا میبینین  نیو×تن هم بچه ی مردم بود یه سیب افتاد رو سرش جاذبه رو کشف کرد اونوقت اردوان در یه شب برفی  به این نتیجه رسیده خوشحال هم هست !!!! بعد شما بگو چرا بچه های مردمو با بچه ی خودت مقایسه میکنی همه مثل هم نیستن  !!!!! تازه برگشته بودیم هم همینطور با نیششش باز این کشفشو به مائده و مسعود هم میگفت اونا هم مرده بودن از خنده .

اما از عید قربان بگم که به دلیل سخنرانی های قبل ، نگفته بودم الان بعد شونصد روز تازه یاد عید قربان افتادم !!!! آخه تقصیر  من نیست که .میبینم شماها حاج خانومو بیشتر از من دوست دارین !!!برای همین گفتم بیام بهتون بگم که روز عیدی در جوار حاج خانوم جان بودیم جاتونم خالی نبود خواهر جان !!!

یعنی حاج خانوم بلیط داشتن که روز عیدو برن مشهد . صبح برن و شب هم برگردن . خواهر شوهر بزرگه هم که تو خونه شون مهمون داشت فامیلای شوهرشو دعوت کرده بود . برادر شوهر جان هم که خودش مشهد بود تنهایی.  جاری جان هم که تو خونه مهمونی داشت و جشن و اینا که به خواهر شوهر وسطی رو هم دعوت کرده بود که خوب با بچه سختش بود بره و میخواست خونه بمونه  چون بعد از ظهرش قرار بود شوهرش از مشهد بیاد و چند روزی باشه دوباره برگرده .

ما هم دیدیم که تو خونه تنهاست و دخترش هم که میاد پیش مائده و اردوان ،  من و مسعود اصرار کردیم که خودشم از صبح بیاد خونه ی ما و وقتی شوهرش اومد بره  که صبح که حاج خانوم رفتن ، خواهر شوهر وسطی هم با نی نی و دخترش اومدن خونه ی ما.

وایییییی یعنی ملودی از خدا چی میخواست؟؟؟!!!! خوب یه نی نی تک و تنها که بتونه بچلونتش .  تازه وقتی هم که دور و بر شلوغه آدم زیاد نی نی هه رو تحویل بگیره نکته میشنوه برای همین بهترین فرصت بود که همش بگیرم بغ××ل م کییییفففففف کنم با بوش و کوشوووولویی ش  .هر چند از اون روزایی بود که بد اخلاق بود گوگووولی ولی بازم خوب بود .

خلاصه که بودیم و هی مسعود زنگ میزد به حاج خانوم و معلوم بود که پرواز تاخیر داره و چقدر هم تاخیر داره معلوم نبود .حاج خانوم هم دلخوررر که این موقع برم به هیچی نمیرسم . بالاخره هم نزدیک ساعت یازده بود که حالا پرواز قطعی شد ولی حاج خانوم   گفتن من این موقع نمیرم و برمیگردم خونه .مسعود هم دوباره زنگ زد که الان من میام دنبالتون از اونور دیدیم صدای اعتراضضض از تو گوشی میاد !!!!

 وقتی مسعود قطع کرد خواهر شوهر وسطی گفت مامان ناراحت بودن ؟ مسعود هم گفت ناراحت که چه عرض کنم عصبانی هم بودن گفتن خودم راه خونه رو بلدم  نمیخوام شما بیاین دنبالم .باز مسعود زنگ زد که شما بیاین خونه ی ما و دور هم هستیم و ناهار اینجا باشین حاج خانوم هم که قبول نمیکردن . بالاخره منم گوشی رو گرفتم و خلاصه اصرار کردیم تا بیان .

اومدن هم دلخووووور و ناراحت که این موقع میرفتم به نماز ظهر تو حرم هم نمیرسیدم برای چی باید میرفتم بعد از ظهر برسم چند ساعت بعدش برگردم و امام رضا منو نطلبید و خلاصههههه از زمین و زمان گله داشتن .قربونی هم داشتن که  خواهر زاده ها براشون انجام دادن ولی  بازم حاج خانوم  گله مند بود اساسیییی .حتی یه گیر اساسی هم به خواهر شوهر بنده خدا داد که شما یه روز نمیتونستی تو خونه بمونی بعد از ظهر که آقا فلانی (شوهرش ) میومد .  مسعود گفت چه اشکالی داره چرا تنها باشه بچه ها هم با هم  هستن . چه فرقی داشت که بمونه خونه یا بیاد اینجا ؟

منم زود جیم شدم تو آشپزخونه که بعدش نوبت من نباشه تو نکته شنیدن !!!!! بالاخره هم تا حاج خانوم یه چایی بخورن و نماز بخونن و اینا منم میزو چیدم . ناهار مرغ و بادمچون درست کرده بودم با یه سوپ و ته برنجم یه ته چین باریک درست کردم . بعد حاج خانوم هنوز یه قاشق از خورشه خورده و نخورده ، به مسعود گفتن این غذا دستپخت شماست ؟؟؟!!!!! من و مسعود چشامون رسما شد انقد!!!!!

حالا جریان این بود که از صبح که خواهر شوهر اومده بود من گفتم میخوام چی درست کنم و هی ازش میپرسیدم شما چطوری درست میکنین و الان باید چیکار کنم چیکار نکنم و میخوام عین غذاهای شما خوشمزه در بیاد و از این حرفا . آخه خداییش اشپزی هاشون همه از دم بیسته. اونم هی تعارف میکرد که نه بابا شما خودتون بهتر بلدین .ولی خوب بالاخره ده تا تعارف میکرد و در مرحله ی یازده !!!! میگفت که چیکار کنم. منم خوشحال و خندون همه رو یاد گرفتم برای همین بود که مزه ش مدل حاج خانوم اینا در اومده بود و فکر کرده بودن  مسعود درست کرده .

معلوم بود حاج خانوم دسپخت پسرشونو میشناسنا !!!!خوب شد خواهر شوهر وسطی شاهد بود که خودم درست کرده بودم وگرنه کی باید میومد به مادر شوهر ثابت میکرد خواهر جان ؟؟؟!!!! خواهر شوهر هم گفت مامان جان من از صبح اینجا بودم خودم دیدم ملودی خانوم درست کردن .منم دیدم حرف نزنم لال از این دنیا میرم !!!! گفتم حاج خانوم خوب شد شاهد دارم وگرنه شما باورتون نمیشد منم بلدم غذا درست کنم !!!!

تا حاج خانوم بخوان ده تا جواب منو بدن ،  اضافه کردم این غذا برای این خوشمزه شده که از صبح تا حالا مزاحم ز خانوم شدم دارم ازشون سوال میکنم که چطوری درست کنم   .حاج خانوم هم جهت خالی نبودن عریضه گفتن  آها میگم مدل مرغ و بادمجونای ما شده!!!!!! مسعود هم گفت هر غذایی مدلش مثل مال شما باشه یعنی من درست کردم ؟ ملودی همیشه خودش آشپزی میکنه . حاج خانوم هم هیچکی رو مظلوم تر از مسعود گیر نیاوردن گفتن میخوای شما از سر کار میای برو کنار گاز وایستا برای ملودی خانوم اشپزی کن !!!دست شما باشه که اشکال نداره .مثل اینکه  یه غذا درست کردن ملودی خانوم به چشم شما کار مهمی اومده !!!!

من که کلا ضد ضربه شدم به این حرفای حاج خانوم . یعنی در برابر نکته های گنده ای که میگن اینا حکم نواززززززش داره !!!! همینطور لبخند به لب داشتم غذا میزدم به معده حالشو میبردم . مسعود هم هیچی نگفت . خواهر شوهر گفت منظور مسعود جان این بود که این غذا رو ملودی خانوم درست کردن . حاج خانوم هم گفتن من خودم منظور مسعود جانو  فهمیدم . یعنی به عبارتی تو هم حرف نزن غذاتو بخور!!!!!

بعد از ناهار هم نشستیم .نی نی هه گریه میکرد و سر لج افتاده بود و خلاصه بودیم دیگه. حاج خانوم هم البته از خون بنده نگذشتن و طبق معمول نکاتییی بس اموزنده !!! بار من کردن که  بماند حالا گفتنی نیست ولی یه دونه شو هم جواب ندادم  مگه در حد بله و نه .تا حدی که گفتن ملودی خانوم دارم با شما صحبت میکنم مثل اینکه خوشتون نمیاد من  حرف بزنم . خواستم بگم این کاری که شما دارین میکنین حرف زدن نیست که تیربارون و کنایه بارون کردنه !!! اما هیچی نگفتم  و فقط گفتم چی بگم حاج خانوم شما صحبت میکنین منم دارم گوش میدم سوال هم کردین جواب دادم . امروز من درک میکنم شما دلخور هستین که پروازتون تاخیر داشت اگه علت  سر وقت پرواز نکردن هواپیما رو هم تقصیر من بندازین من هیچی نمیگم !!!!حاج خانوم هم گفتن به مشهد رفتن من چه ربطی داره من دارم ازتون میپرسم چطور شد که ........ (حالا یه سوالی که چون وقت گیره جریانش نه حوصله دارم و نه دوست دارم بگم )  شما میگین نمیدونم ؟

من گفتم خوب چی بگم حاج خانوم اگه میدونستم که جواب شما رو میدادم .خودمم الان خیلی ناراحتم. شما که هیچوقت خونه ی ما نمیاین یه روز هم بعد از اینهمه اصرار آقا مسعود تشریف اوردین اینطوری دلخور هستین . من چیکار کنم وقتی واقعا نمیدونم؟ میگم از اقا مسعود سوال کنین میگین دارم از شما میپرسم دیگه من چیکار کنم آخه ؟؟؟؟!!!!حاج خانوم هم خدا رو شکر جریانو ادامه دار نکردن.

بدبختی این بود که حالا مسعود هم میخواست پیش ما بشینه حاج خانوم نذاشت !!! یعنی ما تو اتاق اردوان بودیم. حاج خانوم دراز کشیده بودن  خواهر شوهر وسطی  هم گرفتار بچه بود . بچه ها هم تو اتاق مائده بودن . مسعود هم حاج خانوم  به راه راست هدایت کرده بود که بره استراحت کنه !!!!!و علنا جلوی همین چشمای انقد شده ی من به مسعود گفتن انقدر ملودی خانومو میبینی بس نیست همین یه ساعتم میخوان اینجا بشینن شما باید کنارشون باشی که ز جان هم بخواد بچه شیر بده نتونه ؟؟؟؟ حالا ز جان  قبلش بچه رو شیر داده بود بچه  ب ×غ ل من بود داشتم  راه میبردم پشتشو ما ×ساژ میدادم که مسعود اومده بود تازه قبلش هم در زده بود همینطوری نیومده بود که وسط شیر دادن بچه برسه . تازه از همه ی اینا گذشته ظرف میوه و پیش دستی اینا اورده بود که میوه  بخوریم و الکی نیومده بود !!!!!

البته ناگفته نماند که حاج خانوم بعد از ناهار اصرار داشتن برن خونه شون ما اصرار کردیم که بمونن و بیشتر از همه مائده که چرا میخواین تنهایی برین خونه .وگرنه حاج خانوم یه اخلاق خیلی خوبی که دارن اینه که بدون تعارف و دعوت اصلاااااا و ابدا نه خونه ی ما میان نه خونه ی بقیه ی بچه هاشون .

و اما از بعد از ظهر بگم که دامادشون میخواست بیاد . چون نی نی رضایت داده بود بخوابه ، خواهر شوهر هم خواب بود و ما هم تو هال بودیم و حاج خانوم هم که  بودن و نگران دخترشون که بچه م خواب و خوراک نداره خودش سرحال نشده بچه هم اذیت میکنه خسته میشه . این حرفا . حالا خوبه غیر از رسیدگی به بچه کاری نداره کارای خونه رو هم که یه روز در میون کارگر حاج خانوم میاد میرسه غذا رو هم که حاج خانوم درست میکنه.دختر خواهر شوهر هم  که هر روز تقریبا پیش مائده اردوان و مریم خانومه اونوقت حاج خانوم هی میگن بچه م خسته میشه !!!!!. خلاصه که دامادشون  دم پرواز اومده بود و ساعت بلیطش معلوم نبود . تا رسید فرودگاه هم زنگ نزد و  لابد جهت سورپرایز کردن اومده بود دم در . که زنگ زد به مسعود که چرا هیچکی درو باز نمیکنه و مسعود گفت اینجان و شما هم بیا بالا و خلاصه تعارف کرد و مسعود رفت در خونه ی حاج خانوم اینا رو باز کنه که وسایلشو بذاره و بعد بیاد بالا . دخترش هم رفت با مسعود که زودتر باباشو ببینه  .

البته بازم حاج خانوم اصرار داشتن که ز جانو هم بیدار کنه  و برن ولی خوب  بازم تا بخوان اینکارو بکنن شوهرش قبول کرده بود بیاد بالا . که حاج خانوم بالاخره بیدارش کرد که بلند شد اومد بیرون و تو اتاق نموند . منم زود رفتم یه چایی دم کردم و  به جای میوه هایی که خورده شده بود میوه اوردم رو ظرف میوه بچینم  که دیدم حاج خانوم منو مدل دار نگاه میکنن.

خودم زودتر از اینکه چیزی بگن نکته ی مربوطه رو گرفتم !!! گفتم حاج خانوم  الان میرم لباسمو عوض میکنم  . یعنی ببین چقدر مدل دار نگاه  کردن که من گرفتم موضوعو !!!!خواهر شوهر  وسطی هم جهت اینکه یه چیزی گفته باشه گفت ملودی خانوم شما راحت باشین  .  حاج خانوم هم  گفتن  به ملودی خانوم باشه همینطوری هم راحتن !!! حالا من یه بلوز استین کوتاه تنم بود با شلوار کتون که تنگ هم نبود.  دیدم الانه که لال از این دنیا برم !!!گفتم ببخشید حاج خانوم شما تا حالا دیدین که من اینطوری باشم تو جمع شما  که میگین راحتم ؟؟ حاج خانوم هم گفتن به حرف ما نباشه شما همین یه ذره رو هم رعایت نمیکنین . منم گفتم به حرف شما نیست حاج خانوم .به احترام شماست  و آقا مسعود . حاج خانوم گفتن آقا مسعودو نگین ملودی خانوم که اختیارش شش دنگ  دست شما  افتاده هر چی هم میگیم که بدو خوبو بهتون  تذکر بده ، گوش نمیکنه !!!!! منم رو دور جواب دادن افتاده بودم گفتم اتفاقا برعکسه این اختیاره منه که شش دنگ دست آقا مسعود افتاده هر چی به من بگه بدون فکر کردن میگم چشم و انجام میدم . حاج خانوم گفتن خدا کنه اینطور باشه منم گفتم همینطوره و راه افتادم رفتم تو اتاق یه تونیک استین بلند پوشیدم و جوراب . شال هم سرم کردم اومدم بیرون . شلوارمم که گشاد بود تونیکه هم آزاد بود موهامم که بیرون نبود .باز دیدم حاج خانوم  ناراضی یه نگاه سر تا پا انداختن ولی هیچی نگفتن .ناگفته نماند که منم قیافه ی شیششش در چهار گرفته بودما  . اخم و تخم نکردم ولی جدی شده بودم یهو.

خلاصه که مسعود و دامادشون هم اومدن و سلام علیک و نشستن و نی نی هم که تو اتاق  خوابیده بود ولی باباش رفت همینطور خوابیده ب ×غلش کرد و اوردش و معلوم بود خیلی دلش تنگ شده  . دخترش هم رو باباش حساسه یعنی هر کی نی نی هه رو تحویل بگیره کاری نداره ها ولی اون روز یه ریز وصل به باباش بود و معلوم بود زیاد خوشش نمیاد از اینکه باباش نورسیده رو تحویل بگیره .البته باباشم هواشو داشتا بیشتر دخترشو تحویل میگرفت که حسودیش نشه . بالاخره هم از طرف مائده و اردوان به خمیر بازی دعوت شد که بلند شد رفت دختر گوگوووولی .

بعد تازه باباش  تونست یه خورده هم نو رسیده هه رو تحویل بگیره که هنوزم خواب بود. فسقلی از صبح یه ریز اذیت کرد  و ب غ × ل بود و کنسرت اجرا میکردا  ، تا باباش اومده بود غش کرده بود از خواب .اونم گذاشتش تو کریرش بخوابه .خواهر شوهر هم داشت میگفت از صبح چقدر اذیت کرده و گفت شانس شماست که الان خوابیده . خلاصه همینطور داشتن با هم حرف میزدن که مادر زن جان !!!! که حاج خانوم باشن اومدن وسط حرف اینا !!!

بیچاره تا یه کلمه راجع به نی نی هه گفت ماشالا از اون دفعه تا حالا  بزرگ شده ، حاج خانوم گفتن  بس که شما دیر اومدی بزرگ شدنش به چشم اومده  به شما بود میگفتی بچه باشه بزرگش کنین برای دامادیش خودمو میرسونم !!!!!  دامادشونم زد زیر خنده بلند شد رفت ور دل حاج خانوم نشست و  همینطور شوخی و خنده که عمه جان  بالاخره قبل از دامادیش  خودمو میرسوندم. حاج خانوم هم گفتن شانس ز جان منه باید از ما دور باشه  عمل به اون سختی !!!! داشت شما اومدی و رفتی . اینجا نبودی ببینی بچه م بعد از عمل چی کشید. الان اومدی زن و بچه رو صحیم و سالم  و سرپا میبینی !!!! (همچین گفتن عمل سخت که دور از جونش آدم فکر میکرد چه عملی بوده !!! )

تازه این وسط   دو دفعه دیگه شوهرش اومده بود و این بار سوم بود که میومد و انگار خودش ندیده بود که حاج خانوم تعریف میکردن سختی هایی که دخترشون کشیده رو ندیده . یعنی انقدر حاج خانوم گفت که ما فکر کردیم لابد  یه ساله دامادشون نیومده زن و بچه شو ببینه !!!!! اونم باز خنده و شوخی و  عمه جان قربونتون برم و یه دونه عمه جان فلانی (اسم حاج خانوم ) که بیشتر نداریم و  حرف شما بالا سرماست و این حرفا. بعدشم  صورتشو برد جلوی حاج خانوم گفت عمه جان میخواین  یک دونه  بزنین تو گوش من دلتون خنک بشه !!!!البته حاج خانوم که تو گوش داماد نمیزنن  انقدر دیگه خوش اخلاقی کرده بود که صورت دامادشو  ب××وسید گفت خدا نکنه من شما رو بزنم فقط خواستم بگم  زود به زود بیای .

یعنی خوشم اومد که جمیعا باید مادر زن بودنو هم از حاج خانوم یاد بگیریم !!!ماشالا در هر دو جبهه ی مادر شوهر بودن و مادر زن بودن  موفق و پیروز هستن !!!!

بعدشم دوباره داغ دل حاج خانوم جان تازه شد وقتی دامادشون گفت حرم هم رفته و هی میگفتن خوش به حالتون من سعادت نداشتم امروز برم .زود هم رفتن زیاد نموندن و ما هم فوری رفتیم خونه ی مامان اینا شام اونجا بودیم .

همین دیگه  بساط سبزی پاک کنون نداریم من الان لب و لوچه م اویزونه همش دارم فکر میکنم که الان باید میرفتم خونه و در دل دارم یادی از روح و روان اون شخص مربوطه ی ساعت شش بیا میکنم !!!!!!منتظر

پ.ن : بچه ها چون تو کامنتا سوال کرده بودین راجع به این مرغ و بادمجونه الان براتون مینویسم اون روشو که از خواهر شوهر یاد گرفتم . اول از همه باید بگم که سعی کنین بادمجونا قلمی و شیرین باشه یعنی من همیشه برای سرخ کردن سعی میکنم همه شون یه دست باشه و بقیه رو برمیدارم برای کبابی کردن .که داشتم تو فرییزر و همونا رو برداشتم . برای درست کردنشم اول از همه کرفس لازم داریم یعنی برای سسش . من برای ماست و کر×فس همیشه ساقه ی کرفسو تو غذا ساز خورد میکنم و بسته بندی میکنم تو فریزرو هر بار با ماست مخلوط میکنم که تازگی بین بچه ها و مسعود طرفدار پیدا کرده این ماست و برای همین همیشه کرف س خورد شده دارم . یه خورده کرفس مثلا من یه قاشق غذا خوری سر خالی ریختم به یه حبه ی کوچولو سیر رنده ی ریز یه پیاز کوچولو اونم رنده ی ریز . البته من همه رو ریختم میکس و اشو لاش کردم. بعد  اینا رو همراه با اب نارنج و زعفرون قاطی میکنیم تا یه سس مانند بشه و مرغا رو یه ساعتی مخوابونیم توش البته بیشتر بمونه بهتره ولی من وقت نداشتم. البته حاج خانوم اینا میذارن تو کیسه فریزرو درشو هم میبندن و اگه بیشتر باشه  مقدارش تو چند تا کیسه .منم ریختم تو کیسه . بعد تو یه تابه یه خورده کره میریزیم و پیاز داغ و غوره(به هر میزان دوست دارین ) و فلفل دلمه ای (که چند رنگ باشه بهتره مثلا من از سبز و نارنجی و زرد هر کدوم دوتا برش اندازه ی مثلا انگشت کوچیک ریختم توش . چون زیاد نباید باشه) و دوتا گوجه فرنگی متوسط میکس شده و  رب ( زیاد نباشه ربش بهتره من یه قاشق مربا خوری خیلی سرخالی  ریختم ) نمک و فلفل به اندازه ی لازم و  نوک قاشق چایخوری دارچین (کم باشه ها ) . اینا رو با هم تو کره  و تو حرارت ملایم تفت میدیم تا سس مانند بشه .از اونورم مرغا رو که در اوردیم دیگه ملاتشو باهاش تو تابه نمیریزیم . همین که بردارین و جابحا کنین دیگه اون سسش بهش جسبیده نیست یه خورده هم  چسبیده باشه دیگه عیب نداره . بازم یه خورده کره مثلا من سه تا قالب ده گرمی ریختم دوتا  برای مرغ و یه دونه برای اون مواد پیازداغ و غوره و اینا .مهم زیاد بودن کره نیست همین که یه ذره ته ظرف چرب بشه کافیه. کره که آب شد تو حرارت ملایم مرغا رو میچینیم تو تابه تا با حرارت کم تو کره تفت بخوره . یعنی کره به خوردش بره  و نباید بسوزه اصلا .یه بارم اینور اونورش میکنیم و  یه ذره که تفت داده شد اون موادو میریزیم روش و درشو میذاریم با شعله ی کم و یه ذره آب مثلا اندازه ی یه بند انگشت ته لیوان که همونو هم خواهر شوهر میگفت نریزین بهتره و با حرارت کم خودش اب بندازه و بپزه  خوشمزه تره . بعد صبر میکنیم مرغا که نیم پز شد، بادمجونا رو هم میچینیم روش و  روی اونا رو هم یه ذره زعفرون میدیم و میذاریم بازم با شعله ی کم جا بیفته و همه ش بپزه . اگه ترش تر دوست دارین میتونین  ده دقیقه مونده به برداشتن ، دوباره اب نارنج یا ابغوره هم اضافه کنین . یه چیز دیگه هم هست که به هم زدن نیاز نداره چون اش و لاش میشه .موقع کشیدن هم که من اول بادمجونا رو میکشم یه طرف ظرف و بعدش برای مرغ و اینا تابه رو کج میکنم میریزم تو ظرف و دیگه دونه دونه برنمی دارم . برای هم زدن هم تو همون مراحل پخت دو طرف تابه یا قابلمه رو بگیرین چرخشی یه تکونی بدین کافیه مواد جابجا میشن له هم نمیشن .من همیشه از تابه و قابلمه ی چدنی استفاده میکنم که  نازک نیست و حرارتو یکنواخت منتقل میکنه و خوب غذا توش جا میفته  اگه تابه یا قابلمه تون نازکه باید شعله ش کمتر باشه . اخرشم از آبش که غلیظ هم هست روی بادمجونا هم میریزیم و بعدش میزنین به معده دیگهنیشخند

/ 81 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگین

salam salam melody joonam khoobi??? ghorboone in pesar kashef shoma besham man akhe:))) khoshhalam shomal koli behetooon khosh gozashteeee barf baziam nooosh joooonetooon.... migam melody e kadbanoo cheghadr sakht boood in morgh o bademjoooneeee kheily sakht booooood [نیشخند]hala printesho migiram midam mamanam bebinam mitoone az pasesh bar biad:))) haj kahnoomam ke nokte baroon kardan dige faza khoone ro ! khoobe ke tako took javab bedi blke bas konan

نسرین

ملودیییییییییییییییییییییییییییی ممنون از اینکه دری مثل یه خواهر واقعی باهام حرف میزنی...دنیا دنیا ممنونم از حرفات..نمیدونی از اینکه برات مهمم و مرتب درمورد چیزایی که برات مینویسم راهنماییم میکنی خوشحالم...خب کمتر کسی پیدا میشه که اینجوری باشه....همه سعی خودم رو میکنم که دختر خوبی باشم.... عیداهم پساپس مبارک...راستی قربون اردوان برم با این کشفش..خب اول از کشفای کوچیک شروع میشه خانوم... راستی قربون دستت با این دستور اشپزیت...من هیچی بلد نیستم و حنوب که بودم حسابیییییییی شرمنده شدم که نتونستم اشپزی بکنم

فرشته

سلام ملودی جونم عیدتون مبارک عروسی چی شد عزیزم تعریف کن منتظرم[ماچ]

نسرین

راستی ملودی گودر من کار نمیکنه...مال تو درست کار میکنه؟؟؟؟

مريم

سلام يه مدت نبودم كه نظر نذاشتم براي مطالبت سفر بودم اما همه ي مطالبتو با گوشيم مي خوندم و هر چي تلاش ميكردم نظر بذارم با گوشيم نميشد كه نميشد امروزاومدم گفتم اول بيام بگم خوندمت تا الان فعلا[لبخند] امان از اين مادر شوهرا مي دوني چيه كمپلت دوس دارن عروساشونو بچزونن

لیلا مامان سارا

وای ملودی جون چی میکشی از این ترکش ها که به طرفت سرازیر میشه . این حاج خانوم هم مثل این که یه چیزیش میشه ها ، صبور باش عزیزم .

محدثه

سلام ملودی جونم.صبح شنبه ات بخیر. عروسی خوش گذشت گلم؟ منتظر تعریفات از عروسی هستیم[ماچ][بغل]

خرمالو

سلام مامان ملی جون واااااااااااااااااااااااااااااااااای خدای من یعنی اردوان تخریبم کرد زیر پوستی!!!!!! ای جانم فک کننننننننننننننننننن چه حالی کرده با کشفیاتش [نیشخند][خرخون][نیشخند] میگن بعد جیش فکر آدم باز میشه شما باور نکن [قهقهه] میشه از طرف من حسابی بچلونیش ملودی جونم

بانوی مهر

قربونت برم جالب بود اون دستور مرغ و بادمجونت . من کرفسشو نمی دونستم . گلم وقتی کره می زنی و مرغت رو سرخ می کنی اگر می خوای که نسوزه یه کم روغن به کره اضافه کن ، دیگه اصلاً کره ت نمی سوزه . ببخش جسارت کردم خدمت شما کدبانو. شما که خودت استادی....[بغل]