تعاریفی بسسس طولانی

 سلام دوستای خوبم .نمیدونم چطوری از محبت همه تون و تبریکاتون تشکر کنم .همینطور از لطفی که بهم داشتین و دعاها و آرزوهای قشنگی که در حقمون کردینقلب .یه دنیااااااا ممنونم .ببخشید به خدا نوشتن اینا دیر شد چون هر دفعه یه ذره مینوشتم باز کار پیش میومد .حالا با حوصلهههه و صبرررر!!! بشینین  بخونین حوصله تونم سر رفت بقیه شو بذارین برای بعد.شما اینو چهار پنج تا پست حساب کنین بیزحمت .یه خواهشی هم بکنم قبلش که درسته اون روز حاج خانوم ماشالا در امر جزوندن سنگ تمام گذاشتن اما در هر صورت هر چی باشه بزرگترن .من که به بزرگتری و مادر بودنشون احترام میذارم و امیدوارم یه روزی متوجه بشن که این برخوردا و تفکرا درست نیست .شما هم زحمت میکشین میخونین و کامنت میذارین خواهش میکنم بزرگتر بودنشونو در نظر بگیرین .میدونم همه تون چقدر به من محبت دارین .شرمنده ی این دوست داشتنتون میشم همیشه دوستای خیلی گلم .

خوب بریم سر تعریف عقد .شب قبلش که من با توجه به سابقه ی قاط زدگیم هر چی تلقین کردم نه من خوبم نه مشکلی نیست و اینا نشدکه نشد .خاله جون اومده بود پیشم . میخواست بره که من بارو بندیل جمع کردم با اردوان رفتم خونه ی مامان اینا. اردوان که خوابید تازه من شروع کردم گریه و زاری و طبق معمول مامان و بابا هم نتونستن بخوابن طفلکی ها همش با من حرف میزدن  و بالاخره هنوز یه چرت نزده بودیم !!!!که صبح شد و مسعود اومد 

از اونجایی که همون روز  عقد پسرعمه بزرگه هم بود و برنامه ی اونا عصر بود و برنامه ی ما صبح ،مسعود برای ساعت یازده وقت گرفته بود .حالا شما داشته باش که آدم شب خوب نخوابیده باشه و قلبش هم تو دهنش باشه و اماده هم نشده باشه .بدتر از اون هنوز به خودش نجنبیده خواهر گلابشم با سعید و ضحی گوگوووولی بیان.اخه خاله جون گفته بود که ضحی و اردوانو نگه میداره .خلاصه که خاله جون اومد و اردوانو که برد باز من همینطور بغض کرده بودم و به جای آماده شدن هی گریه میکردم و هر ناراحت بودم که خدایا در حق این بچه کوتاهی نکرده باشم و مانلی و مارال رسما تو روان من بودن که زود باشششش حاضر شو.

خیلی خیلی حس متفاوت و شاید بشه دردناکی بود وقتی داشتم میرفتم .نمیدونم چطوری بگم ولی یه حس تلخ و غریبی بود که اصلا قلبم شدیدا داشت فشرده میشد مخصوصا وقتی که مامان بابا منو مسعودو از زیر قرآن رد کردن .یعنی فقط خدا میدونه چه حسی تو دلم بود و چه فکری تو سرم و دلم میخواست فقط زار زار بشینم گریه کنم .مارال هم هی تو روان من بود که گریه کنی همینجا میزنم تو سرت !!!!

هیچکی هم قرار نبود از فامیل بیان فقط عزیز جون و پدر جون مادر جون و مامان بابا و مانلی  مانی و مارال و سعید . و عمو جان که قبلا گفته بود میخواد شاهد عقدمون باشه و من دلم فشرده تر از همیشه بود از این موضوع .

بالاخره رفتیم .برادر مسعود با پسر بزرگه ش اومده بودن و دایی بزرگه ی مسعود و شوهر خواهر وسطیش که پسر همین داییش میشه و در کمال تعجب دیدم جاری جان  و حتی خواهراشم نیومده بودن.از مسعود سوال کردم فهمیدم که بله سه تا خواهرون و جاری جان اصلا نمیخوان بیان ولی حاج خانوم  میاد با شوهر خواهر بزرگه ش.مائده هم که خود مسعود دوست نداشت بیاد ولی بهش گفته بود که فردا عقده و صبحم گفت خوابیده بود که اومدم .

منم تمام سعیمو میکردم اروم باشم.توی یه کاغذ اسم همه ی اونایی که میخواستم براشون دعا کنم نوشته بودم که گذاشتم لای قرآن جلوی چشمم باشه و مشغول امضا و این حرفا بودیم .چیزی که خیلی خیلی خوشحالم کرد مهربونی آرزو  و ناصر و احسان بود که یه سبد گل بزرگ و خوشگل سفارش داده بودن و فرستاده بودن و سبدای گلی که بهروز و شقایق و دو تا دایی  جونا و خاله جون و عمه جون ، هر کدوم جداگانه فرستاده بودن و سبد گل خیلی خوشگلی که عمو جان اورده بود و تو ی کارت توش خودش و زن عمو جون برام تبریک نوشته بودن  و سبد گلی که مارال و سعید اورده بودن .و سبد گلای خوشگلی که برادر مسعود و دایی ش هر کدوم جداگانه اورده بودن  البته کارتای توشو مارال برداشت و به من نداد بخونم چون میدونست من دست به گریه م خوبه گذاشت تو کیفش گفت باشه بعدا  و فقط گفت از طرف کیه .

حالا تو اون هیرو ویری که من قلبم تو دهنم بود و خلاصه هزار تا استرس و فکر تو سرم ، مکالمه ی خوشگل حاج خانومو داشته باشین که :ببخشید ملودی خانوم وضو گرفتین؟ من : بله  حاج خانوم:ملودی خانوم این کاغذ چیه؟ من : لیست اوناییه که دوست دارم و قول دادم براشون دعا کنم نوشتم تا یادم نره حاج خانوم خوب کاری کردین خدا خیرتون بده من : ...(لبخند ) باز حاج خانوم : ملودی خانوم کاش قبل از اومدن  نماز شکر میخوندین .خوندین؟ من :نه متاسفانه .حاج خانوم : عیب نداره بعدا بخونین  خیلی ثواب داره آدم یه بخت خوب نصیبش میشه بخونه .من : بله ایشالا بعدا میخونم .حاج خانوم : ملودی خانوم این آقا عموتون هستن ؟ من : بله حاج خانوم : همون عموتون که پدر شوهرتونم بودن؟ من : بله من یه عمو بیشتر ندارم .جاج خانوم : چه دلی دارن زندگی پسرشون خراب شده الان اومدن سر عقد شما . من : مارال اون کیف منو بده (یعنی نمیخوام حرف بزنم ) .حاج خانوم :... سکوت

لحظات ع قد هم که واقعا نمیتونم توضیح بدم و هیج جوره نمیتونم بگم چه حسی داشتم  و چه فکرایی .جای بابا بزرگ خدا بیامرزم وحشتناک خالی بود و یه غم بزرگ از نبودنش تو دلم چنگ میزد و همش میگفتم بابا بزرگ یعنی الان منو میبینی.از اونجایی که عقد همه رو تو فامیل دایی بزرگ مسعود میخونن(روحانی نیست ) و همه براشون یه احترام خاص قائل هستن ، به خاطر ما اومده بودن تهران و انقدر با شخصیت و مهربون بود که خدا میدونه .توی محضرم قبول نکرده بودن گفته بودن شما میخونین ما هم باید بخونیم و مسعود گفته بود اول داییم بخونن بعد شما هم خواستین بخونین .(خلاصه دو بار دوبار خوندن محکم کاری بشه !!!!)

مسعود هم برای خودش هم من نذر کرده بود که بار پنجم بگیم بله به نیت پنج تن و به داییشم گفته بود.برای همین وقت کافی برای دعا کردن بود و منم فقط حواسم به کار خودم بود . دایی مسعود از پدرش که فوت کردن یاد کرد و همینطور بابا بزرگ من که هم من هم مسعود اشک تو چشمامون بود.بعدشم که تموم شد و همه تبریک و رو بوسی و این حرفا . عمو جان که اومد به ما تبریک بگه واقعا نمیتونستم گریه نکنم و عمو جانو ب غ ل کردم و  از همه چی تشکر کردم و خدا میدونه که چقدر به خاطر همه چی ازش ممنون بودم. عمو جان بعد از تبریک به ما ،به حاج خانوم تبریک گفت و حاج خانوم هم تشکر کردن و فکر نمیکردیم شما تشریف بیارین . عمو جان گفت ملودی دختر منه هم قبلا هم الان  این پسر ما بود که لیاقت نداشت .به مسعود هم گفت آقا مسعود خیلی قدر دختر مارو بدونین یه فرشته نصیبتون شده .منم برام مقدور نبود ببینم قیافه ی حاج خانومو چون فقط یه دونه چشمشون از زیر چادر معلوم بود ولی خوب برام مقدور بود که صداشونو بشنوم که گفتن در خوب بودن ملودی خانوم که شکی نیست ما هم دوستشون داریم اما کاش شما به پسرتون میگفتین  که بیشتر قدرشونو بدونن !!!!منم چشام  انقد!!!!شده بود .عمو جان گفت من و خانومم  انقدر گفتیم که زبونمون مو در آورد پسر من اگر عقل داشت و لیاقت داشت ملودی رو  روی سر خودش نگه میداشت .باز خدا اموات  سعیدو  بیامرزه که اون وسط حرف زد و گفت حاج خانوم  انقدر آقای  .... و همه ی خانواده شون به ملودی خانوم علاقه دارن که واقعا وقتی میگن دخترمه از ته دلشون میگن  . آقا مسعود هم اونطور که من دیدم واقعا خوب و با شخصیت هستن ایشالا خوشبخت بشن .خدا رو شکر که هر دو تا خوب هستن  من مطمئنم هر دو قدر همدیگه رو میدونن.حاج خانوم دیگه جواب نداد و یه تایید کوتاه کرد و به سعید هم گفت خوش به حال مسعود جان که باجناقشون ازشون تعریف میکنه .سعید هم گفت تعریف نیست حاج خانوم واقعیتو میگم و دوباره تبریک و اینا و حاج خانومم دنبال حرفو نگرفتن خدا رو شکر.

ناهار هم حاج خانوم همه رو دعوت کرده بودن که مامان قبلا گفته بود نامزدی پسر عمه ی ملودیه و فامیلامون نمیتونن بیان برای همین مامان اینا و مارال اینا و عزیز جون و مادر جون پدر جون اومدن .رفتن همانا و  قسمت اشک در بیار و سر درد بیار ماجرا هم همانا .خونه شون   یه ورودی راهرو مانند داره که وسط ورودیش یه پاراوان هست که یه طرف مال ورود خانوماست و کمد داره و جا کفشی و دمپایی رو فرشی و چادر تو خونه های تا شده برای مهمونا  گذاشتن . که بخوان چادر عوض کنن یا هر چی همونجا عوض کنن دیگه نرن تو اتاقا و یه طرف دیگه هم باز کمد و جا کفشی داره برای آقایون.من دفعه ی قبل که رفته بودم خونه شون تو نخ اون پاراوانه بودم که ورودی رو کوچیک کرده و یه نفر یه نفر باید رد شد و فلسفه شو نفهمیده بودم الان فهمیدم.بعد مامان اینا همه رفته بودن تو .من و مسعود و دایی مسعود آخر از همه اومدیم حاج خانوم ظاهرا فکر کرد چون در بسته شده همه از اونور رد شدیم رفتیم چون اومدیم تو حرفی هم نزدیم دایی مسعود داشت میرفت منم تازه میخواستم  کفشامو در بیارم که صدای بسیار مهربانانه ی!!! حاج خانومو از اونور پاراوان شنیدم که با یکی صحبت میکرد که بعد فهمیدم خواهر بزرگه ی مسعود بود.یعنی نمیدونم شانس بد من بود یا حاج خانوم که دقیقا باید همینا رو میشنیدم و کاش رد شده بودم بعدا حاج خانوم میگفت .

حالا اول حرفشون چی بود خدا میدونه که من این قسمتشو شنیدم که نبودی ببینی چه شرطایی نوشت حالا خوبه شوهر اولش نیست انقدر ادا در میاره خدا به داد ما برسه به داد مسعود برسه و.....همینطور تند تند میخواستن ادامه بدن و من و مسعود هم فک رو زمین، که دایی مسعود از اینور گفت ای مادر شوهر ای مادر شوهر چی داری میگی پشت سر غیبت میکنی؟؟که حاج خانوم گفتن  شما اینجا چیکار میکنین مگه نرفتین تو ؟دایی مسعود  گفت آقا مسعود و ملودی خانومم اینجا هستن.حاج خانوم انقدر عصبانی بودن که اقلا فکر نکردن شاید یه نامحرمی چیزی باشه دایی جان اسم نبرده باشه !!!!که با چادر تو خونه ی رو شونه افتاده و هنوز سر نکرده تشزیف اوردن اینور پاراوان منم همینطور خشکم زده بود فقط!!! گفتن ملودی خانوم اینجا باشن مگه من از ملودی خانوم میترسم تو روشونم میگم غیبت نیست این شرطو شروطا چی بود برای بچه ی من گذاشتین ؟ من لال شدم رسما !!!! مسعود گفت این حرفا چیه میزنین؟ خواهر بزرگه ی مسعود هم فقط یه سرک کشید اینوری یه سلام رو هوا گفت و رفت .منم یا باید لبخند میزدم ایوب!!!میشدم یا باید جواب میدادم یا گریه میکردم که بنا بر سابقه ی من در امر اشک دم مشک ، زدم زیر گریه .حاج خانوم هم گفت آره آره گریه کنین دل مسعودو درد بیارین بگه ملودی خانومو اذیت میکنین . کار دیگه که بلد نیستین . خدا میدونه این اشکا رو از کجا میارین .یعنی عصبانی بود در حد المپییییک!!!!!

دایی مسعود هی میگفت خواهر جان بس کن روز عیده روز عقده چرا این روزو به کام خودت و بچه ها تلخ میکنی حاج خانومم که اعصابببب رسما تعطیل!!!گفت شما هم حوصله دارینا داداش موعظه میکنین !!!آخرشم حاج خانوم که کوتاه بیا نبودن ماشالا!!! منم همینطور داشتم گریه میکردم مسعود هم مونده بود چیکار کنه نه میتونست حرف بزنه نه میتونست به من بگه گریه نکن .آخرش بنده خدا دایی مسعود گفت اینجوری نرین تو و خلاصه رفت ببینه هیچکی دم در نباشه رفتیم تو یکی از اتاقا که معلوم بود اتاق سین جانه .باز حاج خانوم شروع کردن که ما جرات نداریم دهن باز کنیم حرف بزنیم آقا مسعود بهشون بر میخوره فکر میکنه ملودی خانوم از آسمون افتادن!!!!باز من گریه میکردم  .

خلاصه که دایی مسعود هی خواهر جانشونو راهنمایی!!! و نصیحت میکردن حاج خانومم همه رو ربط میدادن به من .بیشتر مشکلم از اینجا بود که سر عقد مسعود خودش بیمقدمه گفت که میخواد یه چیز ملکی به اضافه ی مهریه  بنویسن با مشخصاتش تا بعدا سند بزنه .بابا شدیدا مخالفت کرد گفت اصلا اجازه نمیدم و انقدر مخالف بود که گفت اگه حق پدری به گردن ملودی دارم راضی نیستم همچین چیزی رو قبول کنه. منم هم قبل از حرف بابا و هم بعدش گفتم نه نمیخوام که کلا ننوشتن و منتفی شد .حالا حاج خانوم میگفت من این موهامو تو آسیاب سفید کردم نمیفهمم شما یادش دادین؟!!!!هنوز نیومده دارین محکم کاری میکنین اون شرایط چی بود یکی یکی نوشته بودین بچه ی ساده ی من همه رو امضا کرد نکنه اونا رو هم خودش گفته بود؟ باز من گریه میکردم حرف نمیزدم مسعود گفت من خودم دلم میخواست قبول کنم زور که نبود.حاج خانومم باز ناراحتتت رو به من گفت جریان سند چی بود ؟ باز من گریه کردم باز حاج خانوم گفتن خدا پدر آقای ....(بابا حمید من ) رو بیامرزه که نذاشتن .دایی مسعود گفت خواهر جان مال خودشه اختیارشو داره دلش میخواد به زنش ببخشه از مال شما که نبخشیده .حاج خانومم گفتن از مال منم باید ببخشه ؟ میخواین منم دار و ندارمو بندازم پشت قباله ی ملودی خانوم !!!!(توضیح اینکه حاج خانوم از مال پدری خودشون شدیدا وضع مالی خوبی داره ماشالا هم بگم چشم نزنم.هر چی هم که از پدر مسعود بهشون رسیده بود بین بچه ها تقسیم کرده و هیچی نگرفته  )به مسعود هم گفت خدا پدر تو رحمت کنه براتون فراوون گذاشت و رفت . باز دوباره به منم گفت شما سر ش وهر دوم زرنگ  شدین؟دفعه ی اول مهریه تون چقدر بود ؟باز من گریه کردم هیچی نگفتم مسعود ناراحت شد گفت  اون دفعه  نصف خونه بود همین شرایطم بود من چند بار باید بگم دوست ندارم حرف گذشته ها زده بشه شما باز تکرار میکنین؟ ملودی خودش همه چی داره احتیاجی به مال من نداره من خودم دلم میخواست بهش هدیه بدم.

دایی مسعود هم گفتن خواهر خوبه میگی حاج آقا خدا بیامرز گذاشت و رفت ما هم باید بریم از این دنیا چرا اون دنیا رو در نظر نمیگیری م ه ریه حق هر زنیه اتفاقا درستش همینه که نقدی یا ملکی باشه همه هم گفتن از شیر مادرم حلال تره .حالا که اینطورم نبوده ملودی خانوم که قبول نکردن.حاج خانوم هم گفتن  داداش شما  مرجع ت ق لید شدین فتوی صادر میکنین؟ من خودم همه رو میدونم میخواین براتون آیه ی قرآن و حدیث نبوی و تو صفحه ی چندم رساله نوشته رو بگم؟؟؟!!!! دایی مسعود  گفت  شما که انقدر عالم هستی چرا عمل نمیکنی؟ و حاج خانومم فرمودن که  ای بابا من چی میگم شما چی میگین همه ی اینا تبصره هم داره !!!! دایی مسعود  هم گفت  ماشالا شما که بیشتر مرجع ت ق لید شدی  تبصره میذاری رو احکام !!!حاج خانومم باز دیواری کوتاه تر از من پیدا نکرد گفت اصلا بحث دوزار مال دنیا نیست به قول شما همه باید بذاریم بریم کفن که جیب نداره بحث زرنگی ملودی خانومه!!!! من باز گریه میکردم حرف نزدم .

وای خدا هر چی من بنویسم از حرفای جاج خانوم تمومی نداره انقدر دیگه حرف تو دل این بنده خدا جمع شده بود که خوب شد منو پیدا کردن همه رو تو کله ی من خالی کردن وگرنه هیچی. یعنی شما داشته باشین که حاج خانوم باز یاد  و خاطره ی خانوم خدا بیامرز مسعودو بکوبه تو کله ی من به مسعود بگه   انقدر هوش و حواست دنبال ملودی خانومه سر عقد یه یادی از اون خدا بیامرز نکردی . بعدشم با یه سوز دلی گفتن که  خاک برات خبر نیاره فاطمه جان شانس نداشتی انقدر عزیز باشی !!!مسعود هم گفت من برای فاطمه کوتاهی کردم ؟ چیکار باید میکردم یعنی من حق ندارم بعد از چند سال ازدواج کنم؟مگه ملودی باعث فوت اون خدابیامرز شده که خاک براش خبر نبره شما خودتون متوجه هستین چی رو به چی ربط میدین؟ حاج خانومم گفت من با زن گرفتنت کار داشتم چند بار گفتم چند ساله بهت گفتم زیر بار میرفتی؟ یه دفعه  دور از جون چشمت به همه چی کور شد فقط ملودی خانومو دیدی هر چی هم گفتم به گوشت نرفت .رو به دایی مسعود هم گفت داداش این حال و روز منه ملودی خانوم همین بیست سانت!!! روسری رو هم منت سر ما گذاشتن، سرشون کردن همینم خونه شون برین خبری نیست بدون حجاب هستن . آقا مسعود هم میفرمایند من اینجوری دوست دارم. جواب خدا رو چی بدم با این بچه تربیت کردنم؟؟!!!!به جای اینکه به خانوم یاد بدن خوششونم اومده دفاع هم میکنن .دایی مسعود هم گفت خواهر جان شما مسئول اعمال دیگران هستی؟ استغفرالله جای خدا و پیغمبرش نشستی ؟ حاج خانومم ول کن نبودن اصلاااا ابدااااا!!!!!یعنی شما داشته باشین کار به جایی رسید مسعود سر یه حرفی که اصلا ربطی به  مهریه و سند و اینا نداشت،رفت از تو کتابخونه ی سین یه قرآن برداشت گذاشت رو به قبله دستشو گذاشت رو قر آن که به آیه آیه ی این قرآن قسم شما دارین اشتباه میکنین اینطوری نبوده .انقدر دایی مسعود ناراحت شد که قرآنو از دستش گرفت گفت چرا یه کاری میکنین مجبور بشه  به قرآن قسم بخوره خواهر داری گناه میکنی حواستم نیست از خدا بترس.

حالا منم هی گریه میکردم حرف نمیزدم از خستگی و استرس و غصه داشتم میمردم .این وسط سین جان اومد تو اتاق سلام کرد .حاج خانوم با اون بیچاره هم دعوا کرد که شما چیکار داری اینجا؟معلوم شد اومده از تو اتاقش گل سرشو برداره که حاج خانوم گفت زود بردار برو به مهمونا برس.سین جانم هیچی نگفت برداشت و رفت و دو دقیقه بعدش خواهر وسطی که عروس همین داییش باشه اومد.دیدم اقلا یکی تو این خانواده آدمو تحویل میگیره سلام و علیک و مبارک باشه و اومد منو ب . و*..سید مسعودو هم همینطور و گفت چی شده ملودی خانوم  چرا گریه میکنین ؟ دایی مسعود گفت مادر شوهر تشریف برده بودن بالای منبر ما هم گوش میکردیم ملودی خانوم هم گریه شون گرفت !!! حاج خانومم گفت دست شما درد نکنه من رفتم بالای منبر؟؟ دایی مسعود گفت بله خواهر جان مهمونا بیرون نشستن روز عید به جای خوشحالی از این وصلت  ما رو نشوندین اینجا روضه خونی میکنین.خواهر دومی مسعود هم گفت بده آخه  همه میپرسن کجایین .حاج خانوم یه توپی هم به اون رفت شما نمیخواد بدو خوبو به من بگی  سه تا خواهرا چیکاره این ؟پذیرایی کنین تا من بیام.

آخرشم خواهر مسعود و داییش حرفو تموم  کردن و مسعود جان مادرتو ب**ب   وس و به حاج خانوم که  شما این حرفا رو اینبار زدی اشتباه کردی و دیگه نگو و ملودی خانوم دختر شماست  و این حرفا ......که جاج خانوم جان کوتاه اومدن به سلامتی !!!!!  روی ماه همدیگه !!! رو بووو***سیدیم  .منم  که کلی ضرر زده بودم به صاحب دستمال کاغذی !!!چشمام میسوخت شدید یه اپسیلونم آرایش نمونده بود همه ش رفته بود به خورد دستمال کاغذی ها !!!دایی مسعود که رفت بیرون .خواهر مسعود برام لوسیون و پنبه آورد بزنم به صورتم.مسعود به حاج خانوم که داشتن میرفتن گفت میشه بیزحمت مائده رو صدا کنین بیاد اینجا؟ حاج خانومم گفت چه عجب جه عجب بالاخره یادتون اومد بچه هم دارین .مسعود دیگه هیچی نگفت خواهر وسطی گفت که الان من میرم  میارمش .

منم که دلم انقدر گرفته بود خدا میدونه داشتم از ناراحتی میمیردم .مسعود تا اومد حرفی بزنه گفتم میشه الان هیچی نگی؟اونم هیچی نگفت خودشم رنگ و روش پریده بود معلوم بود حال نداره .مائده که اومد انقدر بامزه رفت ب*غ*ل مسعود نشست به گردن باباش اویزون شد تبریک گفت که کلی کیف کردم از محبت این بچه به باباش  . موقعی که منو مسعود رفتیم حلقه بخریم یه گردنبند دستبند که اویزای رنگی خوشگل داره برای مائده گرفتم  که بهش کادو بدم  .بعد معلوم شد صبح تا اون موقع فک و فامیل پدریش کلا بیکار نبودن و انقدر حرف و حدیث بوده که مائده از روز اولی که   منو دیده بود هم بدتر بود و بیشتر تو قیافه بود .تا حدی که مسعود بهش گفت بیاد منو ب..ب**وسه همچین با بیمیلی اومد باز صورتشو جلو آورد که خنده م گرفت .گوگووولی دوباره زده بود به صحرای کربلا!!!ب**غل ش کردم ب و**س.ش کردم میخواستم بشونم رو پای خودم که دیدم داره در میره گفتم مائده میخوای بری نمیام ب**غ ل من؟ الهی بمیرم دیدم با یه ملاحظه ای مسعودو نگاه کرد بعد گفت آخه من یه خورده سنگینم پاتون درد میگیره .اینو گفت دیگه میخواستم قوووورت*ش بدما .با یه حرکت ضربتی  نشوندم رو پام گفتم اصلانم سنگین نیستی دختر خوشگلم .منتظرم بودم ببینم چی میگه دیدم همچین یه نگاه دقیقی کرد .کلا هر وقت من این کلمه رو میگم یه نگاهی میکنه که فقط دلم میخواد بدونم چی تو فکرش میگذره .بعدشم دست من گیر افتاده بود حسابی چ **لوندمش .حالا اردوان باشه صد تا پیچ میخوره هی میگه ولم کم ولم کن فرار میکنه مائده تو رو دربایستی گیر کرده بود نمیتونست در بره .

بعدش گفتم مائده برات یه کادو گرفتم ببین دوست داری ؟باز کرد نگاه کرد یهو انقدر خوشحال شد چون اینم از اون چیزایی بود که دوست داشت و مسعود به من تقلب رسونده بود!!!!که اون مدلی گرفتم .انقدر  دیگه خوشحال شد یادش رفته بود  زورکی ب ؛غ ل من نشسته .تازه گردنبند خودشم در آورد وجدیده  رو با دستبندش انداخت کلی هم جلوی اینه خودشو از زوایای مختلف نگاه کرد.یعنی ثابت کرد که واقعااااا دخترهههه این گوگولییی.خلاصه اون ده دقیقه ای که گذشت اقلا یه خورده شارژ شدم از کارای این نازدارخانوم. بعدشم به قیافه ی گریه کرده م!!! رسیدم جلوی آینه  .مائده گفت ملودی خانوم منم براتون کادو گرفتم برم بیارم؟ دوباره کلی بووو*سش کردم گفتم مرسی عزیزم .مسعود گفت نه تو کادوتو تو جمع بده .

بعدشم رفتیم بیرون  از اتاق .هنوز به قسمت خانوما !!!نرسیده ، دیدم یه خانومه که بازم فقط یه دونه چشمش و یه قسمت کوچیکی از اون یکی چشمش معلوم بود تازه نیمرخ هم وایستاد با مسعود حرف زد روبروشم وانیستاد ، با مسعود سلام و علیک خیلی خوب و مودبانه  و تبریک میگم آقا مسعود و این حرفا به منم اصلا محل نذاشت حتی سلام کرده بودم جواب نداده بود!!! یعنی انقدر رو گرفته بود واجب بود جواب سلام واجب نبود!!!!؟؟؟ مسعود معرفی کرد تازه فهمیدم این جاری جان بوده ما نمیشناختیم .مونده بودم مسعود چطوری میتونه تشخیص بده کی به کیه .لابد از صداشون میفهمه . تازه معرفی که کرد زحمت کشید بدون اینکه به من حتی نگاه کنه !!!گفت خوشوقتم مبارک باشه خانوم !!! بعد این دست من که دراز شده بود و گفتم ممنون منم همینطور ، تو هوا موند از اونطرف دست مبارکی دراز نشد طرف من!!!یعنی اینحا دیگه کم اورده بودم شدید. باز نزدیک بود بزنم زیر گریه چون معلوم بود خوب صحبت کردن بلده فقط برای من کلاس گذاشته  !!!! و علنا داره بیمحلی میکنه .فوری هم گفت با اجازه تون و رفت .منم همینطور ماااات!!!!  

از اونورم حاج خانوم باز تشریف آوردن که دیر شد و میخوایم ناهار بکشیم و آخرش نذاشت که مسعود با من بیاد گفت من خودم ملودی خانومو معرفی میکنم خانوما چادر سرشون نیست مسعود هم گفت بگین سرشون کنن باز حاج خانوم کوتاه بیا نبود.آخرشم من دیدم شر میشه به هر بدبختی بود به مسعود اشاره کردم بره .حاج خانومم دست منو گرفته بود انگار نه انگار همین الان داشت منو از وسط به دوقسمتتت!!!!تبدیل میکرد .برد معرفی کرد یکی یکی .خواهر شوهر بزرگه که لطف کرد  فقط دستشو دراز کرد اصلا هیکل مبارکو از یه فاصله ای جلوتر نیاورد که قابل رو ب**وسی باشه .سین جانم باز  خیلی به من لطف کرد اونم دستشو دراز کرد یه تبریک گفت .دخترای خواهر شوهر بزرگه هم هر دو تا با ادای مضاعف دست مبارکشونو دراز کردن که کم مونده بود بگم شما دو تا دیگه چتونه این وسططط!!! باز خدا اموات عمه ی مسعود و زن عموش و خاله شو بیامرزه که اقلا منو تحویل گرفتن یه تبریکی گفتن یه روبو**٨سی کردن. مامان اینا هم که رسما حوصله شون سر رفته از اون تاخیر من .مارال هی میگفت کجا بودی ما اینجا نشستیم تو کجایی؟و هی میپرسید چی شده . منم همه ی لجمو سر اون خالی کردم که تو قبر بودم ول کن دیگه به تو چه اصلا جای بد که ننشسته  بودی!!!!مارالم فهمید که اوضاع خطریه  عزیز جونم بهش گفت مارال تو کار نداشته باش .دیگه هیچی نگفت .جاری جانم که  تشریف آوردن قسمت خانوما  چادرشو برداشت اقلا صورتشو دیدیم .بازم اصلا محل نذاشت رفت نشست که عمه ی مسعود گفت ز خانوم ،ملودی خانومو دیدین ؟؟؟اونم گفته بله بیرون باهاشون احوالپرسی کرده بودم.همه شونم تیپ زده بودن در حد تیم ملی انقدر شیک و مرتب بودن که خدا میدونه و کلا شیک مدرن هم بودن از طلا گرفته تا لباس و مو .منم البته کم نیاورده بودم تو لباس ولی خوب دیگه با اون گریه ها دیگه قیافه م ماست مالی بشو نبود.

 برای ناهار هم سنگ تموم گذاشته بودن بازم با چه سلیقه ای و دکوری میزو چیده بودن و غذا ها رو تزئین کرده بودن و انقدر همه شون مامان و مارال و مانلی و  عزیز جون مادر جونو تحویل گرفتن و انقدر برخورد خوب و تعارف و بفرمایید و خوشحالیم دیدیمتون و...اووووه بیا و ببین که من مونده بودم باز احتمالا روحی چیزی هستم که منو نمیبینن محلم نمیذارن؟؟؟ فقط سر ناهار حاج خانوم یه لطفی به من کردن که ملودی خانوم بذارین من خودم براتون غذا بکشم دست خودتون باشه هیچی نمیخورین .باید میگفتم با مویییی؟؟؟؟ یعنی اشتها هم گذاشتین برام که کوفت کنم؟؟؟حالا میریخت من  میگفتم بسه به خدا نمیتونم بخورم حاج خانومم گفتن نترسین ملودی خانوم چاق نمیشین حالا حالا ها جا دارین .هی هم خواهر شوهر بزرگه از عروس دوستی مامانش جلوی عمه ش و زن عموش تعریف میکرد .منم فکم رو زمین از تعجب که اینا خوبن احتمالا؟؟؟!!!

بعدشم از شانس خوبم!!!تمرگیده بودم رو مبل داشتم میخوردم  که جاری جان و خواهر شوهر وسطی صااااف اومدن کنار دستم  و حالا خواهر شوهر تعارف که چیزی نمیخواین بیارم و اینا منم گفتم نه مرسی همه چی عالیه خسته نباشین دستتون درد نکنه .اون که هی بلند میشد میرفت میومد جاری جون جان  به من گفت خوب هستین ؟ منم گفتم چه عجب مثل اینکه میخواد سر صحبتو بازکنه. گفتم ممنون .بعد نه گذاشت نه برداشت گفت شنیدم !!!شما از ازدواج اولتون  یه پسر دارین .نیاوردینش؟؟؟منم گفتم بله اسمش اردوانه .گفت حتما امروز پیش پدرش گذاشتین.من مونده بودم یعنی سوال یا حرف بهتر نبود؟؟!!!گفتم نه خاله م هم اردوانو هم دختر خواهرمو نگه داشته . یه آها!!!گفت که دوست داشتم بزنمشا. بعد دیدم ول کن  گذشته ها !!!نیست .باز حرف قبلی رو وسط کشید .گفت ایشون(یعنی علی) خبر دارن شما مجددا ازدواج کردین؟ منم فک رو زمین که تو اول با من دخترخاله بشو بعد این سوالارو بکن انقدر تابلو چرا میپری وسط ماجرا میخوای سر در بیاری صبر کن دو بار دیگه منو ببینی بعد!!!!دیگه لجم گرفته بود .گفتم ببخشید ز جان من خیلی دلم میخواد جواب سوالای شما رو بدم درک میکنم که کنجکاو هستین (شمابخون فوووضووول) اما آقا مسعود دوست ندارن من در  این مورد حرف بزنم برای همین شرمنده دیگه.یعنی ساکت شو !!!اونم گفت خواهش میکنم. بعد خودم شروع کردم  حال و احوال و از پسراش پرسیدن و گفتم هر وقت آقا ...(حالا اسم اینو چی بگم مثلا محمد) میدیدم جویای احوال بودم سعادت نداشتم قبلا ببینمتون مثل اینکه خیلی درگیر بچه ها هستین اصلا براتون وقت آزاد نمیذارن که جایی برین .گفت خواهش میکنم کم سعادتی از ما بوده.و... همین طور من تیکه انداختم اون تیکه انداخت رسما هم وقت همدیگه رو گرفتیم هم حال همدیگه رو !!!! ولی دیدم حاج خانوم جان که اومدن کنار دست ما نشست چنان با محبت و خیر خواهی تمام!!!! شروع کرد با حاج خانوم حرف زدن که خسته نباشین و مبارک باشه و خدا رو شکر خیالتون راحت شد انقدر دل نگران آقا مسعود و مائده جان بودین و حاج خانومم متعاقبا تعارف تیکه پاره میکرد با عروس جون بزرگه ش که قربونت برم و فدات بشم و دختر خیر خواه من و ملودی خانوم شما نمیدونین ز جان چقدر   خانوم هستن چقدر با محبت هستن و اوووووووه بیا و ببین چه تعریفی از این جاری جون جان کردن منم لبخند به لب بودم همش  . تو دلمم گفتم بله خودم فهمیدم فرقم با ایشون چیه شما دیگه زحمت نکشین جاج خانوم جان .

 بعد از نهارم که بالاخره حاج خانوم اجازه فرمودن مسعود بیاد و جاری جان به جای اینکه چادر سرش کنه  زودتر بلند شد رفت تو یکی از اتاقا .حاج خانومم به ما کادو داد و من مونده بودم آدمی که انقدر ناراضی باشه اینهمه کادو میده؟؟؟!!!ولی بعدا فهمیدم که کلا حاج خانوم جزو قوانینشه که به همه ی بچه هاش سر عقد چهارده تا سکه کادو بده .ولی خوب میتونستن هم هیچی ندن چون یه بار که به مسعود کادو داده بود دیگه قانون نبود که این دفعه هم زن گرفته باز همون کادو رو بده .خواهر شوهرونم که تا مسعودو دیدن  ب**غ ل و ب***وس و قربون داداش خوش تیپمون  و خوشگلمون و مبارک باشه و این حرفا .البته وسطی که کلا با منم برخوردش خوب بود اما سین جان و بزرگه معلوم شد یه مشکلی با من دارن !!! همینطور خواهر زاده ها.

اونا هم کادو دادن و جالب بود موقعی که کادو دادن فقط خواهر شوهر وسطیه با من رو بو** سی کرد و سین  جانم چون مسعود بهش گفت روب***وسی نکردی ، تو رو در بایستی موند  اما بزرگه کادوشو داد دست هم نداد زود اونور تر وایستاد !!!!!مائده هم یه گردنبند اسپرت گوگوووولی بهم داد انقدر خوشگل بود کلی بو**٨سش کردم ازش تشکر کردم گفتم وای چقدر خوش سلیقه ای .البته سلیقه ی صد در صد خودش نبود مسعود بعدا گفت که  در راه انتخاب اون گردنبنده تشویقش کرده بود!!!ولی من یه جوری گفتم انگار که خبر ندارم و فقط سلیقه ی خودت بوده . از همه جالب تر!!! اینکه جاری جان هم باز شدیدا رو گرفته اومد و کادوشو داد و تبریک گفت و منم این دفعه همون دستمو هم دراز نکردم اونم اصلا دستش معلوم نبود در اصل جعبه هه رو با چادرش  گرفته بود دستش اون زیر بود و بازم زود رفت بیرون.جاج خانومم توضیح دادن که ز جان منو که میشناسین جایی که نامحرم باشه سختشه زیاد بشینه !!!! یعنی مسعود انقدر نامحرم بود این همه سال زن برادرشه .یکی دیگه باید میومد فک منو جمع میکرد . واقعا اینطوریشو دیگه ندیده بودم .میگن یارو از پا**پ هم کاتولیک تر شده اینو  میگن.

خلاصه که مامان اینا هم کادو دادن بهمون وتبریک و این حرفا .مسعود داشت میرفت که از اونجایی که بهش گفته بودم دارم از سر درد میمیرم به خواهر بزرگه گفت میشه بیزحمت یه مسکن بیاری؟ خواهر شوهر جون جان  همچین با نگرانی زیاد گفت خواهرت بمیره  الهی باز سر درد داری؟ بعد مسعود گفت نه برای ملودی میخوام .اونم نگرانیش نابود شد یهو!!!! ولی گفت ای وای خدا بد نده ملودی خانوم بذارین برم سوال کنم دواهاشونو کجا گذاشتن.یعنی داشته باشین که خبر نداشت مثلا کجا گذاشتن!!! مسعود گفت نه شما  زحمت نکش من خودم میرم از بالا براش میارم .خواهر بزرگه هم که راضی به زحمت داداشش نبود گفت نه الان به سین میگم بیاره .بعد شما مسکنه رو دیدین منم دیدم و خوردم !!!!

مامان اینا هم زود باید میرفتن که به عقد پسر عمه بزرگه برسن و زیاد نموندن و خداحافظی کردن بعد من دلم میخواست بگم تو رو خدا منو هم با خودتون ببرین .ماماااااانننننن منو اینجا نذار!!!! انقدر دلم گرفته بود کم مونده بود گریه م بگیره وقتی داشتن میرفتن .انقدرم موقع خداحافظی باز خوب برخورد کردن همه شون که خوش اومدین و خوشحال شدیم و باعث افتخار ما بود و بازم تشریف بیارین که گفتم باز خوبه اقلا آبرو داریتون بیسته .

زن عموی مسعود هم زود رفت چون عموی مسعود متاسفانه حالشون خوب نیست و تو بیمارستان بود و هنوزم هست و برای همین باید میرفت یه سر بیمارسستان بزنه .ولی بقیه بودن .خوب شد اقلا عمه ی مسعود  یه خورده منو بعدش تحویل گرفت و باهام حرف میزد بقیه که  علنا بیمحلی میکردن مائده هم اصلا ده متری منم عبور نمیکرد .تازه جاج خانوم یه تیکه هم بهم انداخت که دستتون درد نکنه گردنبند دستبند مائده قشنگه .بعد حتی نداشتن من جواب بدم یا بگم چیزی نبود خلاصه دهن باز نکرده ، شنیدم که گفتن البته مسعود جان منو که میشناسین تا چند برابرشو براتون جبران نکنه دلش آروم نمیشه !!!!من انقدر لجم گرفت که اینو نمیتونستم جواب ندم گفتم ببخشید حاج خانوم من مائده رو  دختر خودم میدونم  مگه من یه چیزی براش هدیه گرفتم آقا مسعود باید جبران کنه ؟ چون دوستش دارم و دلم میخواست خوشحال بشه اینکارو کردم و اگه  بحث جبران باشه اتفاقا بهم برمیخوره و حس میکنم  یه نوع بی احترامیه .حاج خانومم گفتن البته که مثل دختر شماست و بحثو به جاهای باریک نکشوند وگرنه صبر من تموم شده بود رسما .ما هم نموندیم به بهانه ی اینکه عقد پسر عمه ست میخواستیم بریم  .مسعود هم به مائده گفت مائده بیا بریم لج کرده بود که نمیام و میخوام بمونم و بهانه شم این بود که پیش دختر عمه وسطیش باشه  .منم به مائده گفتم مائده مگه من بهت نگفتم وقتی بزرگتر میگه یه جایی بیای باید گوش کنی حتی اگه دوست نداشته باشی؟الانم که دوست داری با دختر عمه ت بازی کنی عیب نداره از مامانش اجازه میگیریم هر دو تا با هم بیاین .خواهر وسطی مسعود هم نه و اگه اجازه بدین اینجا باشن منم لجم گرفته بود هی اصرار داشتم که نه اشکالی نداره هر دوتاشون بیان و هر وقت خواستیم بریم دختر شما رو (گرفتار شدم با این اسم ننوشتن ) میاریم . دیگه هی اون اصرار هی من اصرار مسعود هم مونده بود من چمه احتمالا  انقدر اصرار میکنم!!!آخرشم حاج خانوم دید تعارف و این حرفاست!!!!اومد گفت ملودی خانوم ماشالا حوصله تون زیاده(من حوصله م زیاده فقط) !!!! خوب بمونه چه فرقی میکنه اینجا و اونجا نداره .منم گفتم اگه اینجا اونجا نداره بیان اونجا چه فرقی میکنه  .نمیدونم مائده چرا لج کرده بود نمیومد حالا. میگفت نه من میخوام اینجا بمونم فلانی هست بیساری هست این هست اون هست که بالاخره مسعود خودش بهش گفت بمون .دایی مسعود هم اومد و برادرش و تشکر کردیم و خداجافظی کردیم .حالا موقع رفتن حاج خانوم تو گوش من ملودی خانوم فلان ملودی خانوم بیسار  هی سفارش مسعودو میکردن.یعنی مخم داشت میترکیدا که این حاج خانوم احتمالا چقدر حاج خانوم هستن ماشالا!!!!یعنی تا این حد حوصله دارن که تو هر کاری نظر بدن؟؟؟ !!!! منم بله نه جواب دادم دیگه آستانه ی قاط زدیگیم بود یه خورده میگذشت از ایوب بودن پشیمون میشدم.

بعدشم رفتیم بالا .برای نامزدی هم   لباس و کفش و همه چی برده بودم تو ماشین بود  که مسعود رفت اورد ولی اصلا دلم نمیخواست برم همش میگفتم اگه علی بیاد چی.مسعود هم اول گفت علی بیاد . مگه میشه همیشه  هر مراسمی باشه تو نری ؟ولی بازم گفت خودت میدونی منم نه میتونستم برم نه میتونستم نرم گرفتار شده بودم از سر درد هم داشتم میمردم اخرشم مسعود بهم مسکن داد و چایی دم کرد تو ارامش یه چایی خوردم ، یه خورده بهتر شدم

بالاخره تصمیم این شد بریم نامزدی و به مامان زنگ زدم که ما میایم ولی نمیدونم کی احتمالا دیر تر میایم  آماده شدم که بریم گفتم مسعود برو مائده رو بیار لباس بپوشه با هم بریم .مسعود  هم رفت و آخرشم اومد گفت مائده گفته نمیام نامزدی .منم گفتم مسعود مائده رو بیار چرا نباید بیاد .باز خودم موقع رفتن دم در رفتم دنبالش .حالا مانتو مجلسیم بلند بود خدا رو شکر لباسم معلوم نبود حاج خانوم یه چیزی بگن موهامم همه رو گذاشتم زیر شال باز دیدم جاج خانوم نگاه سر تا پا میکنن .  به مائده گفتم بیا بریم و بازم مسعود گفت مائده گفت نه اجازه بدین بمونم اینا فردا میخوان برن و تا عید نمیان و  این حرفا .آخرشم نیومد و ما رفتیم نامزدی و صد البته بسم الله گویان!!!!چون تلفنی خبر داشتم علی هم هست.

وای خیلی زیاد شد منم از خستگی دارم میمیرم بقیه شو فردا شب مینویسم اصلا موندم من چرا انقدر جو گیر شدم دارم انقدر همه چیزو تعریف میکنم؟؟؟!!! هر کاری میکنم نمیدونم چرا انقدر زیاد میشه آخه .روده دراز بودم انگار بدتر هم شدم .بازم هزاران بار ممنون از همه ی محبتاتون و شرمنده که دیر نوشتم و انقدرم زیاد.تا اینا رو بخونین منم قول میدم زود جریان نامزدی و جیلیز ویلیز داده شدن توسط علی رو هم بنویسم که اونم یه بیبی زد به اعصاب من بس که از حرفاش حرص خوردم  اون شب.

/ 187 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیگین

ملودی جان اولین باره واست مینویسم ولی تمام آرشیوت رو چند ماهیه خوندم و همیشه هم دنبال کارات هستم واسه ازدواجت هم از صمیم قلبم تبریک میگم در مورد حاج خانم هم باید بگم به نظرم تو مثل همیشه خانم باش و بزرگی کن اونم هر طور راحته رفتار کنه مهم نباشه واست اعصابتم خورد نکن واسه ایشون میبوسمت گلم

zahra

[گل] [خنثی]

سمانه

سلام ملودی عزیزم.بازم بهت تبریک میگم با××× محمد عزیز ×××به روزم

یاسی

کاش دوست واقعیم بودی....اینجارو که میخونم کلی چیز ازت یاد میگیرم....

مامان سارا

عزیزم امیدوارم زودتر خوب خوب بشی و همه چیز به شیرینی عسل باشه و بمونه. من چند تا کامنت دیگه هم داشتم نمیدونم دیدی یا نه اینجا دوباره میزارم اینکه روز تولدم با اردوان گل یه روزه ولی با یه اختلاف 30 ساله[چشمک] و اینکه خواستم اگه برات ممکنه عکس نازدار خانوم و آقا گوگولیت را بزاری و اینکه تولد نازدار خانوم کی هست؟ و اینکه مشتاقم بدونم کسی از اطرافیان گذشته یا حالت از وبلاگ نویسیت خبر دارن یا نه و در آخر کامنت خصوصیم[چشمک] منتظر آ

مامان سارا

اومدم آخرش بنویسم منتظر آپ جدیدم که نصفه نوشتم و ارسال کردم!!!

مامان سارا

عزیزم یه سوال دیگه شما از بچه های نی نی سایت هم هستید؟

سارا

طفلکم من به به طعنه گفتم که خیلی مسلمونن. اونا از بدترین نوع مسلون ها هستند. از اونایی که فکر میکنند خدا مال اوناست و بهشت رو را پیش خرید کردند چون از نامحرم رو میگیرند و نماز و روزه شون به جاست دیگه مهم نیست بقیه ی کارهاشون چی باشه.

[گل]