ع ق د کنون نامه !!!

سلااااام به دوستای گل و مهربونمبغلماچقلب خوب بالاخره من اومدم تا جریان عقد کنون سین جانو  بعد از شونصد سال تعریف کنم خوب شد نذاشتم با جریان بچه دار شدنش با هم تعریف کنم!!!!! الان شما منو با اون چادر گل گلیم تصور کن با یه دسته سبزییییی!!!!!

گفته بودم که خونه ی ما رو میخواستن برای آقایون . برای همین من روز قبلش اول صبحی  وسایلمو برداشتم و با بچه ها رفتیم خونه ی مامان اینا سر راه کلیدو هم بردم دادم به حاج خانوم گفتم شما میخواین کارگر ببرین و آماده کنین این کلید . حاج خانوم هم گفتن خودتون باشین و کارگرا به شما کار ندارن و منم گفتم نه من و بچه ها نباشیم راحت ترن . واقعا حوصله نداشتم بالا سر کارگرا باشم تازه میومدن میچیدن بعدش اصلا تضمینی نبود بچه ها به هم نریزن بعد من باید دوباره جمع و جور میکردم . حاج خانوم گفتن پس برین در اتاقا  و کمداتونو قفل کنین گفتم شما خودتون زحمتشو بکشین که حاج خانوم گفتن نه و با هم رفتیم بالا من در اتاقارو قفل کردم بازم کلیدا رو دادم به حاج خانوم که نگرفتن فقط کلید درو برداشتن .خلاصه رفته بودن و چیده بودن .

ما هم که راحت خونه ی مامان جون جان صفا کردیم و به خودمون رسیدیم و خاله جونم که دم دستم بود هر کاری از زیر سازی و رو سازی داشتم برام انجام داد  . روز عقد هم جمیعاااا تیپ زدیم و جینگیلی مستون کردیم رفتیم و زودتر هم رفتیم چون مسعود میخواست خونه باشه که مهمونا اومدن تک و تنها نرن تو خونه ی ما حوصله شون سر بره .

مامان و بابا هم دعوت بودن که مامان گفت دیرتر میایم. تازه زحمت کشید سینای شیر خورده رو با شیر اضافی هم گرفت گفت هر وقت خودم اومدم میارمش منم که سرشار از مهر مادرییییی!!!!کلی ذوق کردم و آخیییییش گویان رفتم .دیدم  وایییی انقدر با سلیقه و شیک دیزاین کرده بودن هم خود سالن هم سفره عقدش شییییک تمام بود . از سین کمتر از اینم انتظار نمیرفت. واقعا خوشگل و با سلیقه بود. با اینکه تعداد مهمونا کم بود یعنی فقط فامیلا ی دو طرف در حد دایی و عمه و  عمو و خاله بودن با شوهراشون دیگه دختر خاله دختر عمه و.... اینا نبودن ولی با  اینحال مبلا رو همه رو جمع کرده بودن و شیک و پیک دیزاین کرده بودن و رو هر میزی گل و میوه شیرینی تزئین شده و ..همه چی خلاصه خیلی مرتب .

از همه بیشترم الهی قربونش برم مائده ذوق داشت . یعنی این نازدار خانوم یه شوق و ذوقی داشت برای عقد عمه سین جان که آدم میخواست هر دقیقه بگیره بچلونتش که با چشمای براق و خوشحال و لبخند بود. خواهر شوهرون و  بچه هاشون وجاری جان و  حتی خود حاج خانوم هم کم نیاورده بودن از جینگیلی مستون کردن صد البته آبجیتونم که سنگ تموم گذاشته بود تا خدای نکرده کم نیاره جلوی فامیل شوهر !!!!! اردوانم که مسعود با خودش برد من دیگه تا سینا بیاد میتونستم برای خودم کلی صفا کنم مثل آدم حسابی ها بشینم یه گوشه بچه به بغل نباشم (ملودی که خیلی تریپ مادر بودنو دوست داره کلا !!!!!) خوب آخه آدم تو عروسی و مهمونی دوست داره راحت باشه .

 نمیدونم درسته اینا رو بگم یا نه . یعنی منظورم اینه که نمیتونم چطوری بگم که حمل بر این نشه که من میخوام بگم اینطوری خوبه اونطوری بد یا مقایسه کنم یا خاله زنک بازی باشه اینا اینطوری بودن اونا اونطوری !!!من که اصولا نه سر پیازم نه ته پیاز فقط تعریف میکنم . فامیلا اومدن و خوب به نسبت خیلی مدل لباس پوشیدنشون فرق میکرد . نمیگم حتما باید میرفتن لباس گرون میخریدن یا میدوختن یا هر چی. ولی در کل دیدین بعضی ها با کمترین پول بهترین و شیک ترین تیپو دارن  و اصلا ربطی نداره که چقدر هزینه کردن . منظورم به سلیقه ست نه به گرون بودن .

 مثلا دختر کوچیکه ی خواهر شوهر یه لباس تنش بود که فوق العاده شیک و دخترونه بود تا حدی که من که باهاش دختر خاله نیستم و نمیخواستم به خواهر شوهر بزرگه و دختراش رو نشون بدم، این یکی رو نتونستم بیخیال بشم بهش گفتم خیلی لباست خوشگله  . یه پیرهن کوتاه بود از اینا که پشتش تا کمر بازه و جلوش به نسبت بسته تر بود و یه آستین کوچولو هم داشت اینطوری نمیشه تصور کرد ولی انقدر خوشگل با کفش و کمربند ست کرده بود که عین این مدلای ار××وپایی شده بود  . بعد دیدم خودشو خواهرش میخندن  و خواهر بزرگه گفت من و مامان مخالف بودیم اینو بپوشه و لباسش یه چیز دیگه بود شما که تعریف کردین خوشحاله و خلاصه معلوم شد از مرکز خرید و××××نک اونم تو حراجی خریده بود بیست  و پنج تومن !!!!ولی اصلااا به نظر نمیومد  برای همینم خواهر شوهر مخالفت میکرده که لباس تو یه چیز دیگه ست و این برای مهمونی دم دستی و تولد بچه ها خوبه در صورتیکه بعدش همه از لباس این تعریف میکردن . 

ولی فامیلای داماد یه چیزایی پوشیده بودن خدایا آدم چی بگه آخه . انقدر زرق و برق و یه جورایی نامیزون . خوب همون هزینه رو یه ذره سلیقه به خرج بدین . مثلا شما داشته باشین مادر داماد یه حالت کت مانند تنش باشه گل درشت!!!! پارچه هم چی بگم والا یعنی اون پارچه  برای کت مناسب نبود نازک بود برای اون مدل . بعد یه دامن کلوش اینور اونور اویزون رنگ مثلا یکی از گلای کت !!!!خوب هر دو تا رو یه پارچه ی تک رنگ ساده میدادی میدوختن  مدلی که مناسب  مادر داماد باشه . بعد شما داشته باش با یه روسری گل گلی . خوب موها رو یه براشینگ میکردی روسری نمیذاشتی  اونجا که روح مردا هم عبور نمیکرد چه برسه به خودشون !!!!!  اقلا یه شال تک رنگ ساده مینداختی .به خدا میدونم سادگی آدما و خوب بودنشون به این چیزا ربط نداره ولی آخه اینطوری هم درست نیست. بالاخره خواهر شوهرا ی سین  جوونن از مدل و لباس سر در میارن میشد یه کاری کنن مامانشون بهتر بپوشه بدون اینکه هزینه ی زیادی بکنه.

یا مثلا جاریها هر کدوم برق میزدن فقط   یا خواهر شوهرا . شما فکر کن مجلس عقد کنون باشه و وقتشم  روز تا شب باشه و در حد فامیلای نزدیک اونوقت آدم لباس نور افشان تنش کنه بلندددد با دنباله و تور  !!!!! و آرایش براااااااااق  که برق اکلیل بزنه تو چشم  !!!!!  به خدا لباس یکی از جاریهاش از این نگین آینه ایها داشت که آدم هوس میکرد بره جلوش وایسته تو آینه ها بشه چند تا هی خودشو ببینه !!!!!! 

 میگم منم کم نمیارم تو اسکن کردن مردما !!!!! آخه چیکار کنم آدم بیکار باشه مجبوره زوم کنه رو فامیل داماد !!!! نه من، بقیه هم همینطور بودن یعنی شما داشته باش هر وقت مادر داماد از جلوی جشم جاری جان رد میشد این جاری جان با چشم اینو دنبال میکرد اونم چشمای انقدی!!!!!! خواهر شوهر بزرگه که جای خود داشت انقدر نگاشون کرد فکر کنم تا یه هفته چشماش چپ بود !!!!!  استغفراللههههههه (ملودی در حال گاز گرفتن دستش و سر بالا انداختن !!!!)

بعد از اونور شما داشته باشین مثلا حاج خانوم که وقتی میری خونه شون یه شامی ناهاری باشه  و فقط بچه ها جمع باشن لباسشون  یا مثلا کت دامن میپوشن شیک و مرتب و ست با دمپایی روفرشی . یعنی سرزده هم بری خونه ی حاج خانوم اینطوری مدل فامیل داماد نمیبینیشون !!!! کلا کمد حاج خانومو بگردی یه دونه از این برق و گل و منگول پیدا نمیشه . روز عقد کنون هم به حدی پیرهنشون شیک و مرتب بود که خدا میدونه سبز صدری بود و ساده ولی شیک . تازه ارایشگاه هم رفته بودن . با اینکه موهاشون کوتاهه ولی خوب هایلایتاشون دیدنیه و حتی آرایش صورتشونم انقدر ملایم و شیک و همرنگ پیرهنه بود که کلا یه کلاس خاصی داشت .یا مثلا زن عموی مسعود یا عمه ش یا زن دایی ها  یا خاله ها که توی اون سن و سال بودن همه همینطور مرتب .شما ببین چی بود که مامانم اومد و نشست و یه نگاهی دور و برش انداخت یواشکی به من گفت ملودی سین که انقدر کلاس میذاشت الان اینا رو ببینه برق میزنن چی میخواد بگه !!!! یعنی ببین چه برقی بود که مامانم  که مثل من فضول نیست سرش تو کار خودشه هم فهمید!!!! مامان هم طفلکی انقدر زحمت کشید تا وقتی که بود سینا رو نگه داشت من فقط شیر میدادم  . بقیه ش نذاشت من اذیت بشم و خیلی کمکم کرد .سینا هم اخلاقش خوب بود ولی خوب چند باری زد به صحرای کربلا!!!!!  مخصوصا که فامیل داماد هر بار نصف صورت این بچه رو به بهانه نا× ز کردن میکشیدن دوباره میذاشتن سر جاش !!!! البته صورت پسر عمه گوگولیی سینا هم بینصیب نمیموند !!!!

به خدا من اینا رو میگم نمیخوام مسخره کنم میدونم هر کی یه طوریه و اصلا به ما چه هر کی هر طور دوست داره میپوشه . اون لباسا رو که تن من نکرده بودن یا رو صورت من که براق کار نکرده بودن !!!! ولی آخه الان خیلی کمه تعداد اونایی که اینمدلی میپوشن و بازم میگم برای چندمین بار اصلا بحث این نیست که بگن پول سلیقه میاره و حتما هزینه ی کمتری کردن . بحث  سلیقه ست و طرز فکر . مثلا خیلی ها طلاهاشون با اینکه گرون نیست ولی شیکه .  نمیان از این زرد  قلنبه ها بندازن در حالی که مثلا نگینا و برقای لباسشون نقره ایه !!!! خوب ننداز اونو یه بدل شیک همرنگ نگین لباست بنداز  . مثلا همین خواهر شوهر بزرگه که میدونین چقدر با هم کارد و پنیریم و اصلا بحث این نیست که بخوام تعریفشو بکنم !!!!! یقه ی لباسش یه طوری بود که بسته بود و مناسب گردنبند نبود و تو گردنش هیچی ننداخته بود . دلیل نداشت صرفا به خاطر اینکه یه چیزی بندازه بیاد گردنبند بذاره  و رو لباسش دهاتی بشه برای اینکه نمایش بده . یا مثلا خواهر شوهر وسطی چون مدل موهاش باز بود گوشواره چسبی ظریف انداخته بود که  زیاد هم دیده نمیشد .حالا بیخیال بگذریم !!!!!

 سین جان که از آرایشگاه اومد  واقعا به سلیقه ش احسنت گفتم انقدر لباسش و موهاش و ارایشش خوشگل بود و شیک و ساده که خدا میدونه عین  عروس خارجی ها هستن که زرق و برق ندارن ولی شیک ، اینم همینطوری بود . لباسش یه دکل××ته دامن بلند بود   . موهاشم مدلش جمع بود تاج و اینا هم نداشت  یه تل مانند داشت آرایششم شییییییک یعنی با اینکه سین جان صورتش خیلی معمولیه و میشه گفت جزو خوشگلا حساب نمیشه، واقعا خوشگل شده بود . تور هم نداشت .دسته گلشم کوچیک و شیک و سفید صورتی ملایم . خودشم که باریک و بلنده خدایی خیلی ناز شده بود . اگه بدونین مائده وقتی عمه سین جانشو دید چه ذوقی میکرد رسما بالا پایین میپرید از ذوق و هی تعریف میکرد . به حدی قربونش برم ذوق کرده بود که همه مبهوت ذوق کردن مائده شده بودن . سین اول از همه مائده رو ب×××غل کرد بس که این بچه رو پا نبود و ذوق میکرد گوگووووووولی .

خلاصه که بودیم . از اونجایی که هر گونه مو سیقی ممنوعه از این گروهای سنتی  که خانوم هستن  دف و تنبک میزنن و میخونن  آورده بودن که بزنن بخونن.  انصافا نم کارشون خوب بود .همه ی هزینه های عقدو هم حاج خانوم خودشون دادن  و داماد یا خود سین خرجی نکرد . فقط لباس عروس و آرایشگاهو داماد داده بود با حلقه و سرویس سین . هر چند از اونورم سین به اندازه ی لباس خودش برای داماد لباس گرفته بود و حلقه شم پلاتین سفارش داده بود که همیشه دستش باشه به اضافه یه ساعت سوی××سی طلا که همه رو حساب کنیم به اندازه حلقه و لباس سین در اومد .سرویسشم دو میلیونشو داماد داده بود بقیه شم خود سین که البته به مسعود گفت قراره خورد خورد  پولشو بده  .

طبق معمول هم خطب× ه ی عقدشونو دایی بزرگه ی  مسعود خوندن  . البته محض× ر دار هم اومده بود ولی دایی مسعود خط×به رو خوندن . قبل از عقد هم داماد اصلا پایین نیومد همون بالا بود عروسو هم ندیده بود سین خودش از ارایشگاه اومد و گفته بود تنها میام.  از بالا تلفن کردن صدا رو بلندگو بود یه بلندگو هم جلوش تا پخش بشه  و بله رو هم تلفنی گفت و اصلا نذاشت داماد و داییش قبل از عقد بیان . 

بعد از عقد هم رسیدیم به قسمت شیرین و دوست داشتنی کادوها !!!!!  فامیلای حاج خانوم اینا گفتن تا داماد نیومده ما کادوهامونو بدیم که بعدا مجبور نشیم چادر سر کنیم . شما که مادر خواهرشین کادوهاتونو بذارین برای وقتی داماد اومد که حاج خانوم به زن دایی مسعود گفتن نه بذارین داماد هم بیاد که البته فکر کنم منظورشون این بود که داماد  قشنگگگ متوجه بشه کی چی داده !!!! یه خورده گذشت و حاج خانوم گفتن پاراوان کاری !!!کنن یه راه برای داماد درست کنن هیچکی رو نبینه صاااف بره پیش عروس که بقیه هم راحت باشن .  بعد حیف شد من اون صحنه که داماد برای اولین بار عروسو میبینه از دست دادم !!!!! یعنی میتونستم برم حجاب اسلامییی رو رعایت کنم نگاه کنما ولی حوصله م نیومد (ملودی که یه بار از فوووضووولی دست کشید !!!!) اخه دیدنم داشت.  فکر کن  همیشه رو گرفته دیده بودش یکی دوبار بیشتر در حد گردی صورت روشو باز نکرده بود .دفعات بعدی و حتی تو خرید و بیرونم یا از اون مدل فقط چشم معلومه بود یا اینکه از این روبنده ها که زیر چشم تا پایینه میزنه . بعد قیافه ی داماد دیدن نداره که وقتی تو اون لباس  و آرایش میبینتش ؟؟؟ نه جان من دیدن نداره ؟؟؟!!! حالا شماها داشته باشین من چقدر داشتم این ترازوی برم نرمو سبک سنگین میکردم آخرش دیدم نه بابا فایده نداره برم خودمو سر تا پا بپوشونم که حاج خانوم هم راضی باشن !!!!

برای کادو دادن هم اول قرار بود اقایون نیان که مسعود و ی جان و عموی مسعود گفته بودن ما حتما باید خودمون بیایم  عروسو ببینیم .  قبلش من به سین جان گفتم اگر من نیومدم ببخشید مسعود جان به جای من کادو رومیده من سختمه برم لباس بپوشم . گفت خواهش میکنم شما راحت باشین .ولی بعدش مسعود به مائده گفته بود برو بگو مامان ملودی حتما بیاد من تنهایی نمیرم کادو بدم. حاج خانوم هم  شانس ما پیغامو شنیدن احتمالا از جای دیگه ناراحت بودن که نکته رو انداختن طرف من‌!!!!! گفتن اقبال بلندتونه تا شما نباشین  دست مسعود جان میلرزه بره  به خواهرش تبریک بگه  کادو بده !!!!! منم طبق معمول با یه لبخند سر و ته قضیه رو هم آوردم دقیقا درک کردم که الان اعصاب حاج خانوم از دیدن اونهمه برق لباس  ضعیفه !!!!!!

خلاصه حلقه و سرویس و عسل و اینا تموم شد ،  حاج خانوم جان اجازه دادن اقایون یکی یکی بیان اول پدر شوهر سین اومد و مادر شوهرشم رفت و حاج خانومم رفت  که کادوشونو بدن . من که نمیدیدم فقط صدای خواهر داماد میومد اعلام میکرد . بعد یهو تعجب کردم . باز نمیخوام بگم زیاد بودن یا کم بودن کادو مهمه ها . خوب میشه گفت شاید نداشتن ، شاید تا  همین حد میتونستن کادو بدن آدم که طلبکار نیست!!!  ولی آخه جریان این بود که سین قبل از عقد به خود داماد گفته بود فامیلای ما خیلی رو کادو حساس هستن  . نمیدونم چطوری  صاف گذاشته بود کف دست پسره یا با اشاره فهمونده بود که یعنی اگه قراره  زیاد کادو ندن شما از طرف خودت بده جلوی فامیلامون درست نیست . مسعود هم به سین گفت چیکار داشتی  مهم نیست هر کی به اندازه ی توانش کادو میده شما میخوای زندگی کنی یا به فامیل پز بدی؟ باز سین گفته بود نه زشته خوب اندازه ی توانشون بدن بقیه رو خود داماد بده . داماد هم به سین گفته بود که اندازه ی یه سکه پولشو داده که بخرن و کادوی خودشونم هر چی هست اینو بذارن روش  . ولی ظاهرا مادر پدر داماد نیازی ندیدن که اینکارو بکنن !!!!

چون اونطور که بعدا سین به مسعود گفت و منم فهمیدم اول گفته بودن سرویس عروسو باید بدی یکی یکی از طرف پدر و مادر حالت کادو داشته باشه . خوب داماد که عمرا نمیتونست به سین جان بگه سرویسی که خودت بیشتر پولشو دادی بده و سین هم عمرا همچین کاری میکرد و اون کادوی داماد حساب میشد . این که منتفی شده و دامادم پول سکه رو داده ، اونا به جای اینکه یه سکه بخرن و با کادویی که خودشون در نظر داشتن بیارن بدن اونو تقسیم کردن بین خودشون و برادر و خواهر مجرد  و یکی از برادر شوهرا !!!! یعنی فکررررکننن!!!  خوب اصلا لازم نبود اونا کادو بدن چون مجرد بودن  اون برادر شوهری که مجرد نبود هم بالاخره خودش یه کادو میداد . به نظرم   کار بسیار اشتباهی بود که اون مبلغو تقسیم بر پنج  کنن !!!تازه  هیچی دیگه هم روش نذاشتن یعنی داماد پولو نمیداد اینا اصلا کادو نمیدادن ؟؟؟!!!!  اینطوری هم نیست که وضع مالیشون خیلی بد باشه . اتفاقا  اونطوری که میدونم وضع مالیشون در این حد بود که خودشون بتونن کادو بدن و نیازی به این کارا نباشه ولی نمیخواستن ظاهرا.

خلاصه میزان کادوی پدر مادر دامادو که خواهر شوهر سین جان  اعلام کرد که نقدی هم بود ، من که هیچکاره بودم تعجب کردم  و  جالب تر از همه قیافه ی خواهر شوهر بزرگه و خواهر شوهر وسطی بود که به جان خودم با چشمای انقدی یه نگاهی به هم رد و بدل کردن که یه عالمههههه حرف توش بود !!حتی خواهر شوهر بزرگه و جاری جان هم نگاه معنا دار به هم رد و بدل کردن و جاری که زحمت کشید یه سری هم تکون داد !!!!!نمیدونم والا شایدم من دارم شلوغش میکنم و طبیعیه ولی اگه منم بودم بهم بر میخورد چه برسه به اینا که براشون خیلی مهم بود . تا این حد مهم که سین قبل از عقد گفته بود و تاکید کرده بود خود داماد هزینه ی کادو رو  بده !!!! یعنی فکر کنم اگر سین میدونست اینطوریه حاضر بود خودش نفری یه سکه بخره بده داماد بگه ببر بده کادو بیارن نا جلوی فامیلا اینجوری نشه !!!!   اونوقت اونا هم تا اون حد اصرار به کادو ندادن داشتن !!!!

قیافه ی حاج خانومو که اون لحظه ما ندیدیم ولی وقتی اومدن اینوری و چادرو برداشتن  صاااااااف  رفتن با خواهر شوهر بزرگه پچ پچ میکردن !!!!! این در حالی بود که خود حاج خانوم  مثل  بقیه بچه ها به سین جان و داماد  چهارده تا سکه تمام کادو داد. خوب نمیگم فامیل داماد هم   در این حد ولی یه دونه سکه خریدن وقتی پولشم آماده بود چیزی نبود  که !!! مثلا مامان بابای من که هیچکاره بودن یه دونه سکه دادن  .  به خاطر مسعود دادن وگرنه اگه نمیدادن انقدرا به چشم نمیومد یا مادر شوهره خواهر شوهر بزرگه یه دونه سکه داد .  فامیلای دیگه در حد دایی و عمو و عمه و خاله نفری دو تا سکه دادن و عموی مسعود علاوه بر اون دوتا سکه  برای اینکه سین بچه ی ته تغاری برادرش بوده و جای برادر خدا بیامرزش خالیه و اگه  بودن چقدر خوشحال میشدن و این حرفا ، یه دونه گردنبند خیلی خوشگل و سنگین کادو داد که نگین برلیان هم بود و بلند تر از سرویسش و به حدی خوشگل بود که سین اونو در نیاورد و تا آخر با سرویسش گردنش بود . یا پسرعموی مسعود که مجرده و فقط بین بچه ها اون اومده بود یه دونه سکه داد . یعنی داده بود مامانش اینا بدن که اعلام کردن . حتی مائده دو روز قبلش بهانه میگرفت که من و اردوان و سینا !!!! هم باید به عمه سین جان کادو بدیم و کوتاه نیومد که فقط خودش کادو بده آخر مسعود مجبور شد بره علاوه بر کادوی خودمون سه تا نیم سکه بخره از طرف مائده و اردوان و سینا  . اصراررر هم داشت گوگولی که هر سه تا باید خودشون کادو بدن و به اردوانم سفارش میکرد عمه سین جانو محکم بووو××س نکنی آرایشش خراب میشه !!!! میگفت کادوی سینا رو بدیم دستش خودش بده به عمه سین جان . آخرشم  با هزار مکافات دادیم دست سینا طبق معمول چند بار تلپپپپ انداخت !!!!!تا دستش گرفت  مسعود بغلش کرد برد جلو که از دست خود سینا بگیره  و مائده هم راضی باشه !!!!!

بچه های جاری جان و خواهر شوهر بزرگه و دختر خواهر شوهر وسطی هم همینطور بس که سین همه شونو دوست داره و باهاشون  مهربونه  اونا هم دوست داشتن خودشون کادو بدن . حتی ی جان که گفته بود من از پولای خودم کادو میخرم و با سین جان رفته بودن به انتخاب خودش براش یه گردنبند خریده بود.  نمیگم چون اینا سین رو دوست دارن اونا هم باید همین کارو میکردن ولی به نظرم کادو دادن  پدر مادر و  خواهر و برادر و در حد آبرومند کمترین چیزه !!!  در حالی که پدر مادر داماد هیچ هزینه ای هم نکردن . یعنی صفرررر . برای عروسی هم باباش گفته پنج ملیون میدم . تازه فقط حرفشو زدن هنوز مبلغو ندادن !!!!  عروسی که سین بخواد بگیره اون پنج ملیون خرج دیزاینشم نمیشه !!!حتی اگه میخواست معمولی ترینم بگیره خرج شامشم نمیشد !!! اما پدر داماد گفته من کمک کردم خونه بخره و بقیه شو خود داماد میدونه و از این حرفا . چی بگم والا بازم به من چه !!!!! نگم حالا خدای نکرده سرمون بیاد .

خلاصه که یکی یکی اومدن .  عموی مسعود اومد زن عموش هم چادر سر کرد رفت کادوشونو دادن .برادر شوهر اومد و پسرا . جاری جان هم رو گرفت دورتر وایستاد از همون دور یه سر تکون داد و تبریک گفت جلو نرفت . مسعود هم که اومد و گفته بود منم بیام منم رفتم مانتو بلند و شال یه دونه مو بیرون نباشه و خلاصه صاف و صوف کردم رفتم حاج خانوم هم بودن یه نگاه سر تا پا انداختن اعصاب هم که نداشتن سر کادوها !!!! گفتم الانه که باز یه چیز دیگه بگن که خدا رحم کرد هیچی نگفتن منم زیاد در تیر رس نگاه داماد نبودم !!!یعنی اگه  بودم هم اون بنده خدا سرش پایین بود نگاه نمیکرد کادو رو هم مسعود داد من فقط تبریک گفتم .  باز مائده قربونش برم انقدر ذوققق میکرد دلم میخواست فقط اون وسط مائده رو بگیرم بچلونم بوووس بووووسی کنم .کادوشو  داد سین جانو ب××غل کرد بوس کرد . بعد ذوق کنون میخواست دامادو هم بوووو××س کنه که حاج خانوم  یه مائده جان گفتن و یه نگاه کردن بچه خودش فهمید  و دست داد با داماد  . انقدر خوشگل گفت تبریک میگم با آرزوی خوشبختی که سین دوباره خم شد بووو×××سش کرد . به اردوانم مائده یاد داده بود بره چی بگه و چطوری کادو بده  .  اردوانم حرف مائده رو مو به مو گوش میکنه . حسابییییی مودب و خوشگل رفت کادو داد و بووو××× س کرد و ب×غل دامادم رفت ملچچچ مولوووچ اینور اونور صورتشو بووو×××س کرد و تبریک گفت و سینا هم که جای خود داشت بالاخره مسعود موفق شد کادوهه رو یه جوری دستش بده و تا ننداخته ببره جلوی سین جان که بگیره .

خواهر شوهرا هم که شوهراشون نمیشد بیان خودشون با بچه هاشون رفتن و من تو دلم گفتم بیخود نیست اینا مدل موها و شینیوناشون کوچولو و یه طوریه که زیاد قلنبه نیست برای اینکه چار سر میکنن بیریخت نشه و من موندم  همه شون  چطوری اون چادرو رو صورتشون نگه داشتن که فقط چشمشون معلوم بود یه ذره هم سر و صورتشون به هم نریخت . به خدا خیلی هنره ما یه شال سر میکنیم بعدش باید بریم جلوی آینه صاف و صوف کنیم !!!! مامان منم میخواست بره کادو بده گفتم مامان جون هوای خودتو داشته باش یه تار موت بیرون بیاد بعدا من باید جواب بدما .مامانم هم که مثل خودم گاهی حس مادرانه ش قلنبه میشه !!!! گفت به من چه جواب بده من سفت و سخت ببندم موهام ولو میشه !!!!  خاله ت شینیون میکنه  زورش میاد دو تا  سنجاق بیشتر  بزنه سفت بشه !!!! ولی دیدم بعدش خوب روسریه رو سر کرد  مانتوشم حاج خانوم پسند بود لباسش معلوم نبود. موهاشم ولو نشد که بگه تقصیر تو بود  .

آها سر همین جریان کادوها بعد از اینکه همه چی تموم شد و به قول معروف  آبا از آسیاب افتاد ، رفته بودم تو اشپزخونه  یه چیزی بندازم دور دیدم خواهر شوهر بزرگه دارن با جاری پچ پچ میکنن یه تیکه شو شنیدم گفت کاش مادر شوهرمو دعوت نمیکردم  ابروم رفت !!!  منو که دید سینا به بغل اومدم زد یه کانال دیگه !!!! دورادور سینا رو نا××ز میداد عمه قربونت برههههه !! تو دلم گفتم آرههههه الان من میرم شما راحت باشین بقیه ی حرفاتونو بزنین عمه قربونش برههه!!!! آخه مادر شوهره  این خواهر شوهر هم جریان داره . چون برای پسر  برادرش خواستگاری کرده بودن بعد سین جان و حاج خانوم اینا قبول نکردن . سین جان که از ایمانش ایراد گرفت و تحصیلات نداره و این حرفا  حاج خانوم هم گفتن چون سین راضی نیست نه .  خواهر شوهر بزرگه احتمالا نگران این بود که مادر شوهرش بگه بیا برادرزاده ی من که از اینا بهتر بود !!!!

البته خود داماد خداییش پسر خوبیه آدم  تحصیل کرده و با ایمان و ساده و مظلوم و خجالتیه . البته تا حالا و امیدوارم که از این به بعد هم همینطور بمونه . سین جان هم که شوهر داریش بیسته و کلا احمد آقا تو دستشه و مطمئنا مشکلی پیش نمیاد و فامیل شوهرون هم برای اینا  شکلاتی گوشه ی لپپپ بیش نیستن . روز عقد هم داماد خوش تیپ شده بود آخه همیشه لباساش ساده و اصلا خوب نبود . ولی با اون تیپی که سین براش درست کرده بود خیلی از این رو به اون رو شده بود و به هم میومدن مخصوصا که قدشم بلنده به سین میخوره در کل عروس داماد متناسبی بودن ایشالا که خوشبخت ترین باشن .

بعد از اونم که ورود آقایون کلااا مم××نوع شد ( سر سرچ اون فیلمه ملت نیان اینجا !!!)  . تا آخر هم داماد نیومد  . اینا هم دف و تنبک و اینا رو زدن و فامیلای داماد  رقص×یدن . اینا که خودشون اهل ر×× قص و این حرفا نیستن حتی دخترای خواهر شوهر هم بهشون گفتن بیان  ،  مامانشون یه نگاهی بهشون کرد بشینن سر جاشون !!!!  فامیلای داماد هم ..... استغفراللههههه باز من یه چیزی بگما !!!آخه  حرکات موزوننن هم کار هر کسی نیست به خدا . یابلدی نشون بده یا بلد نیستی برو تمرین کن خووووب مایه ش یه کمی وقته یه آینه قدی !!!!  هی هم اصرار و تعارف به  همه که بلند شین !!! حتی به حاج خانوم !!!!!!!ووووویییییی !!!!!  نمیدونم حاج خانوم به جاری سین چی گفتن و احتمالا نکته خیلی ظریف بوده،  از دو متری حاج خانوم هم رد نمیشدن !!! به خود سین هم گفتن که اونم اصلااا باهاشون دختر خاله نبود خیلی شیییییک گفت تشکر میکنم من هیچوقت نمیرق××صم  شما راحت باشین !!!! به منم گفتن که فقططط همین مونده بود من باهاشون دختر خاله بشم اصلا تکون نخوردم  جاری هم که فکر کرده بود همه باید اخلاقشو بدونن تا بهش تعارف کردن چشاش انقدی شده بود !!!خوب جاری جان اونا از کجا باید بدونن شما چه اخلاقی داری یه تعارف کردن دیگه چرا قیافه ت تو هم رفت !!!!!

خلاصه ما نشستیم نا نای کردن اینا رو دیدیم خواستم بگم بیاین یه خورده از مائده یاد بگیرین . اونم فقط برای عمه سین جانش میرقص××8ید بقیه رو کار نداشت آخه از بس سین قربون صدقه ش میرفت و تشویقش میکرد که  دختر گوگووولیم همه هنراشو گذاشته بود برای عروس .  حاج خانوم جان هم به جای اینکه بچه رو یه تشویقی بکنن یا به من بگن دستت درد نکنه عجبببب خوب بهش یاد دادی !!!! به من گفتن ملودی خانوم دست شما درد نکنه مائده جان از این هنرا بلد نبود  بچه داره بزرگ میشه روز به روز باید  از شما هنر های جدید یاد بگیره ؟؟؟!!!  منم گفتم حاج خانوم  برای مجالس زنو××نه که عیب نداره عقد عمه سین جانشه خوشحاله همه جا که نمیرقصه . حاج خانوم هم گفتن خدا کنه !!!! در کل اون روز حاج خانوم هر چی میگفتن من میگفتم چشمممم!!!چون معلوم بود اعصابببب صفرررررررررر!!!!!!!!!!!!

خلاصه که خوب بود . شام هم باز همونطور با سلیقه و میز دیزاین شده و شمع و گل و تزئین . از بیرون سفارش دادن شام و دسر و کلا همه چیزش خیلییییی خوب بود  همه رو داده بودن به یه خدماتی که به نظر من کارش عالی بود. حتی گارسوناش همه کت شلوار شیک پوشیده و مو درست کرده و ارایش کرده بودن و به حدی نظم و ترتیب داشتن که خدا میدونه . تعداد هم کم بود ولی نظم اونا هم زیاد بود .

وای چقدر طولانی شدا یه مدت نبودم از دست من راحت بودین الان دوباره چشم درد میگیرین !!! یه ذره مونده الان تمومش میکنم . یه چیز دیگه که بود  اینکه حاج خانوم کلا اعصاب دختر تو عقد نگه داشتنو ندارن !!!البته من درکشون میکنم چون بابا حمید خودمم همینطور بود و سر من و مارال کلی غر میزد !!!!! البته خواهر شوهر وسطی تو عق× د بود که اون فرق میکرد بالاخره داماد برادرزاده ی حاج خانوم بود و  مشهد بود  .  سر  خواهر شوهر بزرگه عق× د و عروسی همون موقع با هم بوده برای سین هم میخواستن همینکارو بکنن که خونه ی سین دست مستاجره وگرنه حاج خانوم فوری جهیزیه رو آماده میکردن و عق×د و عروسی رو با هم میگرفتن .

در همین راستا قبلا سین به خود داماد گفته بوده که مامانم اعصاب نداره !!!البته اینجوری که نه یه چیزی تو همین مایه ها !!خولاصه رووووشنش کرده که تا وقتی که ع×قد هستیم شما فقط میتونی بیای خونه مون سر بزنی شام و ناهار یا منو ببری بیرون بعد بیاری تحویل مامانم بدی !!!  شب بخوای بمونی یا منو مسافرت ببری و اینا خبری نیست نه من اعصاب دارم نه مامانم !!!!رسممون اینه  . داماد  هم براش جا افتاده ولی  یادش رفته بوده این موضوعو برای مامانش اینا هم کاملااا جا بندازه  !!!!

خلاصه نمیدونم جریان چی بود یا قبلش چه حرفی شده بود که ملودی که من باشممممم ، تو اتاق حاج خانوم مشغول عوض کردن آب و روغن!!! سینا بودم عمه ی داماد همونی که همسفر مکه س سین جان بود و دامادو معرفی کرد  داشتن با حاج خانوم حرف میزدن . یعنی من که رفتم دیدم دادن حرف میزنن گفتم ببخشید مزاحم نباشم حاج خانوم گفتن نه شما بفرمایین و منم مشغول شدم . دیدم اوووووووخ حاج خانوم  که معلومه از درون خیلی هم عصبانی هستن !!!!!(ملودی درون شناس مادر شوهر !!!!!)‌ به عمه ی داماد میگفتن من که قبلا به خانوم فلانی (مادر داماد ) گفته بودم مثل اینکه هر چی من میگم نشنیده میگیرن خود سین جان هم نظرش همینه  تعجب میکنم شما دوباره تکرار میکنین و......اووووووووووه آخرشم گفتن اگر احمد آقا بخوان بمونن قدمشون روی چشم اشکالی نداره من براشون یه اتاق آماده میکنم هر وقت تشریف آوردن راحت باشن اینجا خونه ی خودشونه !!!!  یه خورده هم  که عمه خانوم جان از رسم مش××هدی ها گفتن و شما که خودتون همشهری هستین و اینا حاج خانوم  با همون حالت درون عصبانی !!!! گفتن خانوم محترم رسم خانواده ی ما اینه قبلا هم گفتم دوباره که نباید تکرار کنم تو  مشهد هر رسمی دارن به خودشون مربوطه بسته به شرایطشونه  . این یعنی ساکتتتتت حرف نزن !!!! اونم هیچی نگفت و سخت گیر هستین و اینا گفت حاج خانوم هم جواب ندادن . یعنی قیافه شون یه طوری بود  که  همینه که هست !!!!   وقتی عمه ی داماد رفت دیدم حاج خانوم دارن  زیر لب میگن عجب گرفتاری شدم !!!!!  منم خنده م گرفته بود دیدم بخندم الان منو شهید میکنن !!!! گفتم حاج خانوم شما حق دارین  منم بودم همینکارو میکردم درستش همینه . حاج خانوم هم مثل اینکه محرم اسراررر !!! پیدا کرده بودن گفتن هر چی میگم متوجه نمیشن  یک بار دیگه بگن چاره ندارم مستقیم به خود احمد آقا بگم .

منم خنده م گرفته بود که مثلا حاج خانوم برن به احمد آقا بگن بچه میگم بیا برو خونه تون !!!یه بزرگتر چند بار  حرفو باید به یچه بگه !!!! البته بیچاره احمد آقا مقصر نبودا اون خودش توجیه شده بود مامانش اینا از خودشون حرف زده بودن . آ خر شب که همه رفته بودن و ما منتظر بودیم تا کارگرا بالا رو جمع کنن و بریم ، سین لباس عرو××س در نیاورده داشت با احمد آقا یکی به دو میکرد و توجیه ش میکرد !!!!

نه که داد بزنه ها ولی این گوشی دستش بود تو اتاق هی  راه میرفت حرف میزد . همچینم لفط قلم حرف میزنه درست عیننن حاج خانوم !!!  میگفت احمد اقا من که  توضیح داده بودم چرا دوباره خواهرتون گفته بودن عمه تون گفته بودن  ؟شما چرا قبلا بهشون نگفته بودین  ؟ نمیدونم اون بیچاره چی میگفت که سین گفت میدونم شما متوجه شدین و گفته بودین سوال من اینه که وقتی شما هم گفتین چرا دوباره مطرح کردن ؟ خوب اون بیچاره چیکار کنه اختیار حرف مادر و خواهر و عمه شو که نداره !!! یه خورده حرف زد خواهر شوهر وسطی هی بهش اشاره میکرد که بس کن و سین هم بس کرد  . آخرشم معذرت خواست که ببخشید این موضوعو مطرح کردم  نمیخواستم ناراحتتون کنم فقط برام سوال پیش اومده بود گفتم تا یادم نرفته بپرسم !!!!! چون هنوز بطور کامل با خانواده تون آشنا نشدم میخواستم ببینم چه  طرز فکری دارن !!!یعنی یارو رو گرفت رسما ذوب کرد . بامزه بود اخرش هم میگفت ایشالا فردا میبینمتون منتظرتون هستم فردا شب شام  بیاین اینجا و خلاصه حرفاشو زد از اونور یه کاری هم کرد که طرف ناراحت هم نشه . بنده هم با تمام زبونی که دارم و شوهر داری که بلدم و ایناااااا.... در برابر سین جان ایول آوردم خواهر جااااان !!!!!

گوشی رو که قطع کرد خواهر شوهر وسطی گفت سین جان نباید میگفتی. اونم گفت میخواستم خبر داشته باشن که جریان چی بوده دوباره سر هر چیزی که من اتمام حجتتتت!!!!کردم خانواده شون نیان حرف خودشونو بزنن !!! یعنی شما تصور کن وضعیت فک و چشمای من  از تعجب در چه حد بود فک  روزمییییین چشما انقدددددد!!!! احتمالا دو تا خواهرون یادشون رفته بود منم تو اتاق سین جان  نشستم سینا رو گذاشتم رو پام دارم تکون میدم که  یا ساکت باشه یا یه مرحمتی به ما بکنه بخوابه تا خونه آماده بشه بریم !!!!

خولاصههههه  اینم جریان عقد سین جان حالا بعدا شوهر داریشو هم براتون تعریف میکنم یه خورده یاد بگیرین برای  حال و آینده تون خوبه !!!!! اوووووووووووف چقدر نوشتما خسته نباشین با خونده اینا. سبزیها تونم همه شون جمع شد بلند شین سهمتونو بردارین برین خونه توننیشخند راستی یه مدت میخوام با اجازه کمتر بنویسم چون گفتم که وقت نکردم این مدت برم وبلاگا ببینم چه خبر بوده . برای همین شروع کردم خوندم و میخوام بخونم و کا منت بذارم تو وقتایی که دارم . اگه ننوشتم مال اینه دلم خیلی برای خودتون  و نوشته هاتون تنگ شدهبغل

 پ .ن . دوتا مخاطب خاص : پگی جون گلم کامنتهات خصوصی بود اینجا میگم عزیز دلم مرسی از اینهمه مهربونیت حتما حواسم هست قربونت برم و همه چیز رو هماهنگ میکنم تا خدای نکرده یه دونه مشکل هم پیش نیاد . نوشته بودی تمرکز نداری خیلی نگرانت شدم چی شده آخه ؟

خانوم عزیز که فکر کنم دوتا پست قبل بود کامنت گذاشته بودی و بدون آدرس . سوال کرده بودی که من اون آقا رو میشناسم یا نه . باید بگم بله من ایشونو میشناسم و  خوب هم میشناسم و با توجه به شناختی که ازشون دارم فکر نمیکنم یک درصد احتمال چیزی که گفتی وجود داشته باشه . ایشون و من برای هم احترام زیادی قائل هستیم و هر دو آرزوی موفقیت همدیگه رو داریم . گفته بودی چیزی نگم  بهشون و سوال نکنم و یا اشاره نکنم .ولی من که نمیتونم چنین حرفی رو بشنوم و چیزی نگم . اگر امکان داره دوباره برام آدرسی از خودت بذار چند تا سوال دارم . ممنونم عزیزم .

/ 150 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مارال

[ماچ]برا خودت و بچه های گلت...

رعنا

[قلب][متفکر][گل]

ساناز

ملودی خانم گل ایشالا که حالت خوب باشه و نماز روزه ها قبول :) قربون این سه گوگولیت بشم من. من که هنوز تازه منتظر گوگولی اول هستم و به هیچ کارم نمیرسم ورزش رو فراموش کردم کلا سه ماه بیشتر نمونده! بعد میگم از ملودی یاد بگیر با دو تا بچه دیگه و حاج خانوم و اینا به همه کارش میرسید . نمیدونم زندگی و کار تو غربت منو تنبل کرده با کلا پیر شدم دیگه با این صبر و خانومیت و دل پاکت لطفا برای منم دعا کن و اگه وقت کردی بگو چه ورزشهایی میکردی منم تشویق بشم . میبوسمت

فرشته

سلام ملودی جان شما یه لطف کن اسم وبلاگت رو عوض کن بذار اتفاق های ماهانه خب بیا دیگه بی معرفت حالا یه بچه زاییدی ها ما هم از اینا زائیدیم انقدر دیگه خودمون رو لوس نکردیم

نرگس

نمیای نمیای وقتیم میای دست پر میایییییییی [نیشخند] نمیخوای یه عکس از گل پسر بزاری ببینیمش؟ [پلک]

سحرگاهي

سلام ملودي جان چطورين؟ اميدوارم همگي شاد و سلامت باشيد

نساء

سلام ملودی عزیز کم پیدا شدی امیدوارم خوش و سالم و سلامت باشین[ماچ]

شبنم

سلام عزیزم خوبی ؟ منم چندوقتی نمیتونستم واست کامنت بذارم الانم ایران نیستم اومدم بیش خواهرم برگردم سرف رصت میبام فقط گفتم فکر نکنی فراموشت کردم عزیزم گوگولیارو ببوس

ویدا

ملودی عزیزم پیشاپیش عید فطر بر تو دوست قدیمی و خوبم و خانواده ی گلت مبارک باشه انشاالله [ماچ] خیلی دلم برات تنگ شده امیدوارم خدا به وقتت برکت بده و اینجا رو هم بنویسی ما رو از دلتنگی در بیاری [چشمک] زودی بیاااااا [ماچ] مرسی [قلب]

رعنا

اين خانمه كه اينجا مي نوشت كجاست؟؟؟