مامان بابا گفتن گوگووولیها

سلاااام به همه ی دوستای خیلی خیلی گلم که شدییییدا منو شرمنده ی مهربونیهاتون و تبریکاتون کردین . ممنونم با تمام وجودم قلب

با اجازه این دفعه میخوام اولش یه چیزای دیگه بنویسم بعد برم سر مامان بابا گفتن گوگولیها .

اول از همه شنیدن خبر فوت خانوم سی* مین دا*نشور که واقعا ناراحت کننده بود . روحشون شاد و در آرامش ابدی . نخستین خانوم ایرانی که بصورت حرفه ای داستان نوشت و  یاد  اوری شرح زندگینامه و کارها و  اثار و ترجمه هاش اشک به چشمم اورد . بیشتر از اون برای رمان ک*و ه سرگرد*ان که ظاهرا مفقود شده و هنوز هم تا جایی که خبر دارم  اثری ازش نیست . باز هم روحشون شاد که همیشه و همیشه زنده یاد خواهند موند .

 بعد هم راجع به خودمون بنویسم . اول از همه در مورد پست قبل بازم باید بگم و تاکید کنم که دلیل اینکه نگفتمو توضیح داده بودم . و لی علاوه بر این باید اضافه کنم با عرض شرمندگی برام من  یه مقدار موضوع پرایوسی یا حریم شخصی  هم فکر میکنم وجود داشته باشه   . درسته همه تون خوشحال میشدین و همین الانم منو حسابی شرمنده ی مهربونیهاتون  کردین اما خوب حتما برای خودم دلایلی داشتم که نتونستم و نشده که تا الان بگم .حتی اگه بر فرض دلایلی هم نداشتم و نمیگفتم هم ، بر میگرده به همون حریم شخصی . باز هم باید اضافه کنم این که بعضی از بچه ها میدونستن هم  ،  دلیلش اصلا فرق گذاشتن یا اینکه به یه عده اعتماد دارم به بقیه نه نبود . مثل اینکه من هر چیزی رو بصورت کامل توضیح ندم همیشه باعث سوال یا سو تفاهم میشه  یا انتظار  وجود داره که من همه چی رو بگم . من  به دوستایی که گفتم  کمک یا راهنمایی میخواستم ازشون و تو بعضی از موارد چون تو شرایط مشابه بودیم میخواستم از تجربه شون استفاده کرده باشم  . برای همین گفتم  و شرمنده هم شدم از اینکه ناراحت و نگرانشون کردم و ممنونم ازکمک و راهنمایی شون و احوالپرسی های بعدی وگرنه  چیز دیگه ای نبوده . حالا بگذریم .بازم اضافه میکنم منم همه ی خواننده های گلمو دوست دارم و همیشه ازتون ممنونم به خاطر همه چی .

حالا راجع به مامان بابا گفتن گوگوولی ها بگم . خوب عکس العمل دیگران با توجه به میزان ذوق زدگی من از این موضوع خیلی مهم نبوده و نیست . مخصوصا در مورد مائده . هنوزم  گاهی یادش میره و معلومه روش نمیشه ولی من کوتاه بیا نیستم . میگیرم بو**س بوو**س *یش میکنم و میگم بازم یادت رفت .  میدونم طول میکشه تا کاملا عادت کنه و میدونم اون روزی که ورد زبونش بشه و براش عادی باشه هم دیر یا دور نیست .

هر چند مسعود به مامانش اینا گفته بود که قراره مامان صدا کنه منو و گفته بود عکس العملشون منفی نباشه تا مائده خجالت نکشه و احساس ناراحتی نکنه . خلاصه یه مدلی گفته بود که یعنی به خاطر مائده رعایت کنین نه ملودی .چون این خواست منه و برای مائده هم همینو میخوام . بالاخره کلی سخنرانی کرده بود حالا چی شنیده بود دیگه نمیدونم . اما بازم حاج خانوم  چند باری از اون پشت چشماشون  نازک کزدن و یه بارم که مائده منو مامان صدا کرد مثل اینکه فکر کردن اگه چیزی نگن نمیشه !!!! و گفتن اول نوبت مسعود جان بود الان هم نوبت مائده ست خوب بلدین قاپ همه رو بدزدین !!!

البته این حرفو جلوی مائده نگفتن .خوب من طبق معمول لبخند زدم و هیچی نگفتم . اصلا ناراحت هم نشدم و  داشتم فکر میکردم خدا رو شکر که موفق شدم. اتفاقا از این حرف حاج خانوم که نشان دهنده ی موفقیت من بود خوشحال هم شدم  . ربطی به قاپ دزدیدن هم نداشت . من که مشکلی نداشتم آرزو به دل هم نبودم یکی منو مامان صدا کنه. اردوان که هست چپ و راست هم ورد زبونش مامانه . اگه اینو میخواستم به خاطر خود مائده بود . دوست نداشتم حس کنه با دیگران فرق میکنه . من بارها و بارها نشسته بودم و اشک ریخته بودم از یاد اوری اینکه مسعود به من گفته بود از وقتی عقلش رسیده همیشه سوال کرده که مامان من کجاست یا چرا من مامان ندارم یا فلانی مامان داره مامان من کو یا  سوالاتی از این قبیل . خوب مسعود هم تا جایی که میشده براش توضیح میداده و قانعش میکرده که  سرنوشت این بوده که مامانش زودتر بره و فوت کنه . ولی دلم کباب میشد از اینکه یه بچه ی کوچولو اینو از باباش بپرسه . هم برای مسعود هم برای مائده  و حتی الانا هم یادم میاد باز اشک تو چشمم جمع میشه .مخصوصا وقتایی که عین فرشته کوچولو ها  خوابیده و نگاش میکنم .

درسته من به دنیا نیاوردمش و به عبارتی مامان واقعیش حساب نمیشم . درسته این سالها با باباش تنها بوده و مسعود تا این سن میشه گفت خودش تنهایی بزرگش کرده . اما دلیل نمیشه حالا که هستم اینو براش نخوام . درسته محبت نباید ظاهری باشه و عمق دوست داشتن و محبت من بستگی به این کلمه نداره اما چرا حالا که هستم حالا که دوستش دارم حالا که دختر خودم میدونمش ، اینو نخوام که مامان هم صدام کنه .چرا باید حس کنه با اردوان برام فرق داره تو این مورد. چرا نباید بدونه که میتونه اونم مثل بقیه کسی رو مامان صدا کنه . میتونستم نسبت به این قضیه بیتفاوت باشم و بگم چه فرقی داره. اما نخواستم . منظور من این نیست که بگم من مامانش هستم و مادر خدا بیامرز خودش الان که نیست هیچ حقی نداره . من میخوام جایگاه خودمو داشته باشم تو زندگی مائده و کاری به جایگاه ارزشمند مامان خدا بیامرزش هم ندارم .  همونطور که عکس مامانشو گذاشتم تو اتاقش و کنار عکسای خودمون و  حتی تو اتاق اردوان هم گذاشتم عکس مامان مائده رو  .  چون میدونستم هیچوقت راضی نبوده ونیست ،عکسی ازش تو هال و پذیرایی نذاشتم و نمیذارم و اینو برای مائده هم توضیح دادم .

برای اینکه بدونه مامانش هنوزم هست . یادگارش ، اسمش ، عکسش و همه چیزها . منتها منم هستم منم دوستش دارم منم میخوام براش مادر باشم همه جوره . الانم منو مامان ملودی صدا میکنه نه مامان خالی . اردوان هم که مامان ملی ورد زبونش بود کم کم داره یاد میگیره که این اسم منو خلاصه و ام پی تریش نکنه !!!!

اما در مورد اردوان . خوب من میدونم که باباش هست و اردوان هم چقدر دوستش داره و اونم متقابلا اردوانو  خیلی دوست داره . من هیچوقت منکر این قضیه نمیشم و اتفاقا از این بابت خوشحال هم هستم .  همیشه هم سعی کردم مشکلات خودمونو به بچه منتقل نکنم و اینکارو نخواهم کرد . نه به خاطر علی . به خاطر خود اردوان که حس کمبود نکنه از اینکه پدری داره که با مامانش مشکل داره یا حتی صفاتی داره که خوب نیست یا بدی هایی کرده . چون اینا رو باید خودش بعدها که قدرت تشخیص پیدا کرد بفهمه نه اینکه از بچگی حس امنیتش از دست بره . علی هم خداییش با تمام اذیتایی که برای من داره و به خون من تشنه ست هیچ وقت این موضوعو به اردوان منتقل نمیکنه . در مورد من یا مسعود هر کاری بخواد بکنه سیخ به روح و روان ما دوتا میزنه و نه اردوان .منم از این بابت واقعا خدا رو شکر میکنم و ممنون هم هستم چون من حاضرم روانم سیخ زده بشه اما تحمل اینکه اردوان این وسط دچار مشکل بشه رو ندارم .به علی هم گفتم که تا جایی که مربوط به خودم باشه تحمل میکنم اما بدونه یه ثانیه هم نمیتونم تحمل کنم اگه بخواد از بچه و احساسش استفاده کنه . اونم هر چند همین تهدیدو برای من کرد و خلاصه دوتاییمون در این مورد فعلا آدم بودیم !!!!

ولی اینکه اردوان یکی دیگه رو بابا صدا کنه . بازم برمیگرده به این که مسعود اصلا قصد نداره منکر وجود باباش بشه یا بگیم اصلا بابات مهم نیست و الان مسعود هست یا از این بچه بازیها . بالاخره وقتی ما داریم با هم زندگی میکنیم، وقتی مسعود اردوانو واقعا مثل پسر خودش نگهداری میکنه و دوست داره  ،  وقتی بین مائده و اردوان به مساوات رفتار میکنه و  فرقی نمیذاره و وقتی انقدر محبت داره ،  نمیشه منکر شد که داره به نوعی براش پدری میکنه . هر چند که پدر خودش هم هست و دوستش داره و میبینتش و محبت خودشو به اردوان داره . حتی بازم یه عکس دو نفره ی اردوان و علی  تو اتاقش هست و در کنارش عکسای ما هم همینطور . مسعود هم با این قضیه اصلا مشکلی نداره و اتفاقا خودش گفت که بذارم .

اما بازم همون قضیه که گفتم در مورد مائده ، اینجا هم صدق میکنه . مسعود کاری به جایگاه بابای اردوان نداره اما باید جایگاه خودشو داشته باشه تو زندگی این بچه . درسته  علی هست ، اما مسعود هم هست و هر کی جای خودشو داره .  اردوان هم بابا ی خالی صدا نمیکنه و میگه بابا مسعود و هنوزم اصلا عادت نشده  که اینو بگه و بازم گاهی همون مسعود جان یا آقا مسعود میگه ولی خوب میدونم که اردوان هم به زودی عادت میکنه  که بابا صدا کنه . در این مورد جالبه مائده هم اصلا حسادت نمیکنه و نارحت هم نمیشه . یعنی اصلا روی اردوان حساس نبوده و نیست  . منم خیلی خوشحالم که حساسیت های مائده روی منه . یعنی نسبت به اینکه مسعود زیاد منو تحویل بگیره حساسه .  اینطوری من خیلی خوشحالترم . چون من یه آدم بزرگم و درک میکنم و میتونم به احساسات یه دختر کوچولو که باباش همه چیز زندگیش بوده بها بدم توجه کنم و مراعات کنم . اما خوب اگه این حساسیتو رو اردوان داشته باشه ، اون که نمیتونه تو این سن درک کنه و مراعات کنه .

اما عکس العمل علی همونطور که انتظار میرفت در این مورد خیلی تند بود . نمیخوام بگم درکش نمیکنم . چرا من درک میکنم . انقدر انصاف دارم که خودمو بذارم جای اون . بله میتونم بگم به من چه میخواست ما رو ول نکنه میخواست سر زندگیش وایسته من که نمیخواستم جدا بشم خودش خواست . یا اصلا میتونم بگم مگه همین نبود که ما رو ول کرده بود و هر چی پیغام میدادم اردوان بهانه تو میگیره بازم محل نمیذاشت ؟ خوب من اینطور فکر نمیکنم و به عبارتی نمیخوام گذشته ها رو بیل بزنم از زیر خاک بیارم بیرون .

هر چی بود میدونم بد بود میدونم کار بدی کرد میدونم بدترین اشتباهو کرد ولی گذشته . الان نمیتونم بگم نخیر هیچ حقی نداره . علی فقط در این مورد حق نداره که به زندگی ما کاری داشته باشه وگرنه در مورد اردوان ، پدرشه و حق داره .

داشتم میگفتم که درک میکنم . فکر کردم اگه من بودم ناراحت نمیشدم ؟ مثلا اگه علی زن داشت و اردوان با اونا زندگی میکرد و مثلا زنشو مامان صدا میکرد . خوب معلومه من ناراحت میشدم حتی اگه خودم هم زندگی رو ترک کرده بودم و گفته بودم بچه رو هم نمیخوام و حض ا نت هم داده بودم ، بازم ناراحت میشدم .  اردوان هم که عادت داره آلو تو دهنش خیس نمیخوره و کلا تو سنی هست که همه چیزو تعریف میکنه . حتی اگه علی سوال هم نکنه . دیگه شما داشته باشین از جریان بابا گفتن و اینکه مسعود باهاشون حرف زده و مامان گفتن مائده و سالگرد و این حرفا همه رو تعریف کرده بود .

روزی که مسعود رفته بود دنبال اردوان ، ظاهرا علی با اخم و تخم و قیافه گرفتن اردوانو اورده بود.تا حدی که مسعود تعجب کرده بود که چرا علی اینطوری بوده . ولی طبق معمول جلوی بچه حرفی نزده بود . اما چیزی نگذشت که  شروع شد. به مسعود زنگ زد . داد و بیداد  بود که میومد و انقدر فریاد میکشید صداش از تو گوشی میومد . مسعود جوابشو نداد طبق معمول و گفت میدونم شما احساسی برخورد میکنین من نمیخوام جای شما رو بگیرم و به این دلیل به اون دلیل تصمیم گرفتیم اونم باز داد بیداد میکرد . من دیدم دیگه خیلی داره شلوغش میکنه گوشی رو میشه گفت از دست مسعود قاپپپپ زدم !!!! گفتم علی به مسعود چیکار داری کاری داری به من بگو . اونم طبق معمول شروع کرد فریاد کشیدن و بد و بیراه گفتن به من که مگه من مرده بودم تو و مسعود به بچه ی من یاد دادین بهش  بگه بابا. اون مرتیکه اونجا چیکاره ست و  به چه حقی به اردوان از این چرت و پرتا یاد میده این غلطای اضافی به شماها نیومده . بین حرفاش معلوم بود که اردوان قشنگگگ همه چیزو تعریف کرده  . منم دیدم داره توهین میکنه رفتم تو بالکن  صدامو بدتر از خودش بردم بالا

گفتم یه بار دیگه  به مسعود توهین کنی  کاری میکنم پشیمون بشی مثل اینکه یادت رفته من اراده کنم از تو بیشتر بلدم دیوونه بازی در بیارم و سر و صدا کنم اول برو یه پارچ آب یخ بریز رو سرت بعد که اروم شدی تونستی درست حرف بزنی زنگ بزن من برات توضیح میدم  اگه یه دونه اس ام اس هم بفرستی من میدونم با تو کاری میکنم که بیای بگی تو رو خدا بذار اردوانو ببینم خودت میدونی که راه اذیت کردنتو هم بلدم همه جوره هم بلدم . اونم همزمان داشت سر و صدا میکرد  که  غلط کردی و بیییب خوردی  و  سگ کی باشی و  از این مدل حرفا که  قطع کردم . اما خوشم اومد فهمید و اس ام اس هم نداد .

وقتی که قطع کردم دلم گرفت . واقعا دلم گرفت و همزمان دلم هم سوخت . حتی گریه هم کردم و به مسعود گفتم خیلی دلم براش میسوزه . مسعود خودش میدونه که من همیشه همه  چیزو بهش میگم و ناراحت هم نمیشه چون میفهمه که دلیل دلسوزی من چیه و بهم حق هم میده و از اونا نیست که درد آدمو بیشتر کنه و درک نکنه .

علی که اون شب زنگ نزد . فرداش خودم زنگ زدم بهش گفتم خواهش میکنم فقط گوش کن . یه بارم شده به جای داد زدن به جای بی احترامی کردن فقط گوش کن ببین من چی میگم . بازم با عصبانیت گفت حرف اخرتو بگو حوصله تو ندارم  . منم براش توضیح دادم گفتم علی این موضوع به خاطر این نیست که من بخوام به اردوان یاد بدم تو نیستی و مسعود باباشه اصلا نمیخوام نقش تو رو تو زندگیش کمرنگ کنم خودتم میدونی هیچوقت وجهه ی تو رو خراب نکردم و اینکارو هم نمیکنم بعدشم چند تا دلیل براش اوردم گفتم به این دلیل  وقتی داریم باهم زندگی میکنیم خواستیم که اینطوری باشه مائده هم قراره منو مامان صدا کنه . گفت مادر اون مرده  من که نمردم هر کاری بچه ی خودش میکنه باید به بچه ی منم یاد بده ؟ گفتم درسته تو هستی و صحیح و سالم در کنار پسرت هم هستی اما خودت مگه نمیدونی که زندگی ما اینطوریه ؟ مگه مسعود چه بدی در حق تو یا اردوان کرده؟ غیر از احترام ازش چیزی دیدی ؟ مگه بیکاره هر هفته بچه رو برداره  بیاره خونه ی  تو  . بعدشم با روی خوش بیاد دنبالش یا اصلا اون همه حرفی که تو به مسعود زدی هر کی بود تحمل داشت ؟یعنی نمیتونست حال تو رو بگیره نمیتونست عکس العمل نشون بده نمیدونست رفتار بدی با اردوان داشته باشه یا بیمحلی کنه ؟ نمیتونست بگه وقتی باباش اینطوری میکنه من چرا برای بچه ش مایه بذارم نمیتونست بی انصاف باشه ؟ تو یه بار دیدی اردوان از مسعود بدی بگه یا ناراحت باشه ؟ اگه دیدی بگو من خودم حلش کنم اگه چیزی هست که من نمیدونم بگو. خودت میدونی مسعود هم میدونه  وقتی موضوع اردوان باشه من نمیتونم ساکت و بیتفاوت باشم . از روز اول هم گفتم اردوان همه چیز منه همه ی زندگیمه اون زندگی که اردوان توش ناراحت باشه برای من ارزشی نداره .تو اگه فکر میکنی اردوان داره تو زندگی ما اسیب میبینه اگه دلیلی داری بگو به خدا گوش میدم جبهه گیری هم نمیکنم .

علی جواب منو نداد  گفت  که چی میخوای بگی حق داری؟  منم زدم زیر گریه گفتم علی من بهت حق میدم منم اگه بودم ناراحت میشدم اما یه ذره فکر کن یه ذره به ما هم حق بده من چیکار کنم تو که میدونستی من دارم ازدواج میکنم تو که مسعودو دیدی مسعود که  قبل از اردواج باهات حرف زد . اصلا کاری ندارم به حرفایی که به من و مسعود گفتی  و کارایی که کردی . اصلا اونا بین منو توه . اما این موضوعو قاطی نکن .

همون چیزی رو گفت که خود منم گفتم حس کرده بودم و بهش فکر کرده بودم . گفت باشه هر غلطی میخوای بکنی بکن منم زن گرفتم به اردوان یاد میدم بهش بگه مامان تا تو دق کنی . گفتم آره من ناراحت میشم من خودمم به این موضوع فکر کردم و به خودم گفتم منم جای علی بودم ناراحت میشدم . اما واقعا اگه اون زنی که تو میخوای بگیری همینقدر که مسعود برای اردوان خوبه ، براش خوب باشه اگه همینقدر که مسعود دوستش داره اونم دوستش داشته باشه من ناراحت نمیشم بذار وقتایی که پیش تو و زنته بهش بگه مامان . باور کن الان که بهش فکر میکنم  ناراحت نمیشم . خوشحال هم میشم که اردوان دوستش داشته باشه همیشه هم دعا میکنم زنی بگیری که برات بهترین زندگی رو بسازه و بهترین خوشبختی رو بیاره .

علی هم گفت لازم نکرده برای من دعا کنی برای خودت دعا کن. منم گفتم برای خودم دعا میکنم باشه اما بدون خوشبختی تو منو بیشتر از هر چیزی خوشحال میکنه . علی هم شروع کرد یه خورده طبق معمول حرفای بیییب دار نثار من کردن  که دست از سر من بردار لازم نکرده راجع به زندگی من حرف بزنی . منم جوابشو ندادم چون داشتم گریه میکردم و قطع کردم . دیگه هم زنگ نزد و دیگه هم واکنشی نشون نداد .البته تا حالا

به مسعود هم گفتم که زنگ زدم به علی اینا رو گفتم و طبق معمول داشتم با گریه هم تعریف میکردم . مسعود هم طبق معمول درکم کرد و صحبت کرد و خلاصه گذشت . از اونورم آرزو  به من گفت که علی زنگ زده بوده به عمو جان اینا هم گفته و خلاصه خیلی عصبانی بوده . عمو جان هم گفته ملودی حق داره باید خوشحال هم باشی که مسعود داره اردوانو عین پسر خودش بزرگ میکنه میخواستی لیاقت داشته باشی بالا سر  زن و  بچه ت باشی . منم چیزی نگفتم و به ارزو هم گفتم ببین من بهش حق میدم ناراحت بشه . بعدشم به عمو جان زنگ زدم گفتم من به علی حق میدم هر کی بود نارحت میشد حتی شما هم ناراحت بشین حق دارین اما من چیکار کنم . عمو جان هم گفت ما ناراحت نمیشیم خوشحال هم هستیم  خیالمون هم از بابت تو و اردوان راحته از مسعود هم تشکر  میکنیم . باز به عمو جان هم گفتم دلایلمو و گفتم شما هم بیزحمت بهش سرکوفت نزنین . با حرف و با توضیح و با حق دادن بهش هم میشه قانعش کرد  خلاصه حرف زدیم و تموم شد و امیدوارم که علی تمومش کرده باشه و بدونه که خوشحالی و راحتی اردوانو هم باید در نظر بگیره و اینکه وقتی به مسعود میگه بابا دلیل بر این نیست که خودش دیگه بابای اردوان نیست یا مسعود میخواد حق پدریشو ازش بگیره یا هر چیز دیگه ای . امیدوارم متوجه بشه که هر کی جای خودشو داره .

نمیدونم واقعا چی بگم . ولی فکر میکنم کارمون اشتباه نبوده . من نمیتونستم بگم مائده منو مامان صدا کنه ولی اردوان به مسعود نگه بابا . تازه وقتی نی نی هم  دنیا بیاد و بزرگتر بشه  باید بدونه ما یه خانواده هستیم و اردوان خواهر برادرشن و تو خونه مامان و بابا و بچه ها هستن  . تازه اصلا نی نی هم  هیچی .اصلا مهم نیست بدونه چه خبره یا نیست  . بازم اردوان و مائده باید حس تو خانواده بودن و خانواده داشتن بهشون دست بده یا نه .

حالا از اینا بگذریم . انقدر من تعریف دارم که همینطوررررر مونده . دیگه باید این بالا بنویسم اتفاق های روزانه با تاخییییررررر!!!!! حالا تو پست بعد میگم .

راستی بچه ها اگه خبر دارین بیزحمت  بهم بگین از کجا میتونم پم× پ رز کلی بخرم ؟ اخه چند تا داروخونه سر راهم سوال کردم یا نداشتن اگه داشتن هم گفتن کلی نمیفروشیم . یعنی اینم قحطی اومده من خبر ندارم؟؟؟!!!  من بصورت بیخیالانه گفتم قبلش بخرم ولی مثل اینکه اونطور در دسترس هم نیست . مارکای دیگه رو هم نمیخوام . چون نمیدونم حساسیت میده یا نه حداقل برای چهار ماه اول نمیخوام . اگه پیدا نکردم باید از خواهر شوهر وسطی سوال کنم ببینم اون راحت  گیر میاره یا نه  . البته این اخرین گزینه مه . اخه درسته با من خوبه ولی دختر خاله نیستیم. حرف هم میزنیم رسمی و احوالپرسیه . میتونم سوال کنما ولی خوب تا لازم نشده نمیپرسم.

یه چیز دیگه هم که مخاطب خاصه . عزیزم چرا تو خصوصی نوشته بودی که جریان زندگیت نا امیدم کرد؟ چرا باید نا امیدم کنه اخه؟

 

/ 131 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شادی

sلام ملودی نازنینم .یکی ازاتفاقات خوب زندگی من درسالی که گذشت دوستی باتوبود عزیزم . سال نوت مبارک درکنار بچه ها و آقامسعود. امیدوارم که به سلامتی هم نینیتو بدنیا بیاری.[بغل][ماچ][قلب]

ادویه

ملی جونم من به دل پاکت ایمان دارم حالا هم که بارداری و به خدا نزدیک تر لطفا هم موقع تحویل سال، هم موقع زایمانت من و پرنده رو هم در نظرت داشته باش [گل]

پرنده

داریم به سال جدید نزدیک می شیم ،پیشاپیش بهت تبریک می گم و برات آرزوی خوشی و سلامتی میکنم

پگی

سلام عزیزم . خوبی این روزا ؟ نی نی پمپرزی من چطوره ؟ فضول باشی که نیست اذیت کنه ؟ من عاشق اون آلوه ام که تو دهن اردوانی خیس نمیخوره و عاشق دخترک مامانیت . اون نی نی ه هم که باید گذاشتش تو نون با کره خوردش . راستی شما تا کی میاین سر کار ؟ تا میتونی از این روزای اسفند عزیزم لذت ببر و از روزایی که نی نی درون هنوز بیرون نپریده .

سحر

سلام ملودی جان. من گفتم هر از گاهی از خاموشی در بیام یه پیامی بدم! [نیشخند] سال نوت پیشاپیش مبارک. امیدوارم سال خیلی خیلی خوبی در کنار خانواده 5 نفریت داشته باشید :) مواظب خودت باش این ماههای آخر خوب استراحت کن حرص هم نخور. (توصیه های مادربزرگانه!) [ماچ]

ارکیده

اولا:تبریک برای [گل] هلوی اردیبهشتیتون. دوما:همه این ناراحتیها می گذره.تو این وضعیت فقط به فکر خودتون باشین.نیاز نیست بهتون بگن که نباید استرس داشته باشین.زایمانتون سخت میشه ها.شما خانم مقاومی هستین پس صبرم بذارین کنارش. از حرفای اون آقا هم ناراحت نشین بعضیا این طورین.به قول یکی از استادام آدمایی که خوشبخت نیستن دودسته ان:اونایی که خوشحال میشن خوشبختی دیگرونو ببینن و اونایی که چون خودشون خوشبخت نیستن نمی تونن خوشبختی بقیه رو هم ببینن.اینا هم می گذره.خودتونو ناراحت نکنین.[گل][قلب][گاوچران]

سیندرلا

سلام ملودی جون.بابت این همه تاخیر عذر میخوم.الان میشینم تمام پستای عقب افتاده رو میخونم. کاره خوبی کردی به علی زنگ زدی و بهش دلایلتو توضیح دادی خودش مقصره میخواست بشینه سره خونه زندگیش ماشالا از بس زبون درازه همیشه هم طلبکاره. واقعا اقا مسعود خیلی آقان که این همه مراعاتشو میکنن.

سمیرا

الهی قربون مامان ملی برم عزیزم تبریک میگم ببخشید خیلی دیر شد عزیزم به نت دسترسی نداشتم[ماچ][ماچ][ماچ]